PDA

Zobacz pełną wersję : Dynamiczne rozwijanie artykułów (slider)



K45
13-02-2012, 22:59
Witam,
Chciałbym na swojej stronie zrobić coś takiego, żeby przycisk "czytaj więcej" rozwijał mi artykuł "dynamicznie" a nie linkując do niego. Próbowałem już wielu komponentó do FAQu, ale te któe miały prostą konfigurację (dodanie czegoś w treści tekstu) nie chciały działać- pokazywał się w artykule kod programu, np. {slider}{/slider}. Czy ktoś może mi w rozsądny sposób pomóc, tak by udało mi się zrealizować mój pomysł?

a_m
13-02-2012, 23:04
żadna to pomoc - ale było na forum rozwiązanie - wskazanie dodatku - dla Joomla! 1.5

K45
13-02-2012, 23:07
2 albo 3 tematy na forum przejrzałem takie właśnie dotyczące tej sprawy, ale żaden z nich mi nie pomógł. Albo link do modułu, albo komponent do 1.5 ;/

Karol99
13-02-2012, 23:24
Zapytaj wujka G o "slider nonumber"

K45
13-02-2012, 23:50
Dziękuję
Ściągnąłem ten http://www.nonumber.nl/extensions/slider#description plugin i było by ok, gdyby....
-mam cały czas tło dla paska "czytaj więcej", w momencie gdy w opcjach "load Stylsheet" ustawie na nie, to tło znika ale znacznik powoduje tylko zamknięcie dalszej części i już nie rozwija
-poza tym jest na wejściu 'otwarty'. Próbowałem ze wszystkimi opcjami i zawsze zaczyna się od otwartego ;/

Karol99
14-02-2012, 11:03
-mam cały czas tło dla paska "czytaj więcej", w momencie gdy w opcjach "load Stylsheet" ustawie na nie, to tło znika ale znacznik powoduje tylko zamknięcie dalszej części i już nie rozwija

Gdybyś przeczytał dymek z instrukcją w miejscu gdzie to wyłączałeś, dowiedziałbyś się, że możesz to zrobić tylko wtedy, gdy wszystkie style włożysz do innego arkusza css, ładowanego wraz ze stroną.


-poza tym jest na wejściu 'otwarty'. Próbowałem ze wszystkimi opcjami i zawsze zaczyna się od otwartego

Ze wszystkimi opcjami? Ale chyba nie z opcją "|closed"... Polecam bardzo dokładną instrukcję obsługi na stronie NoNumber'a. O ostylowaniu tego pluginu pisano też na naszym forum w ciągu ostatniego miesiąca.

K45
14-02-2012, 23:50
ok, troszkę to trwało bo musiałem się doedukować przed zrealizowaniem w/w instrukcji, ale udało się i gra... prawie, bo znowu "trafiła kosa na kamień" ;p
Otórz w przeglądanie artykułów wszystko gra, wyświetla się jak najbardziej dobrze, ale na głównej (artykuły wyróżnione) ten sam artykuł pokazuje się tylko pierwszy kawałem, a potem brak przycisku do rozwinięcia... ;/ czy to jest jakiś bug joomli czy coś innego może być powodem?

Karol99
15-02-2012, 10:07
U mnie slider wyświetla się poprawnie także na głównej stronie.

Sprawdź poprawność wprowadzenia kodu. Np. czy podział readmore nie jest wstawiony wewnątrz slidera, czy nie ma jakichś niezamknietych w porę <span> itp.

Dla testu możesz ewentualnie zrobić stronę bez podziału na zajawkę i treść, a potem ją wyświetlić wśród "wyróżnionych".

K45
15-02-2012, 12:46
OK, sprawdziłem i musiałem włączyć opcję "Load Core MooTools" inaczej na głównej nie chciało działać... no nic, ważne że już jest i działa :)
Teraz jeszcze dwa ostatnie. Po pierwsze to mam w liście <ol></ol> za trzecim punktem wstawiony {slide}, tak żeby mi się pokazywały tylko trzy punkty a pozostałe po rozwinięciu. Niestety jak się rozwinie to numeracha od 4 jest wyrównana do teksu sprzed slidera, a nie do cyfr któe są troszkęodsunięte w lewo. Czy da się to zrobić bez wcięcia? Pomyśałem sobie też że można by zrobić ewentualnie gdzieś jakiś ujemny margines, tylko nie bardzo wiem gdzie go ustawić żeby to cofnąć?
No a drugie (mało prawdopodobne ale spróbuje)- czy istnieje możliwość tak żeby przycisk "czytaj dalej" po wciśnięciu zjeżdżał pod otwierany przez niego tekst?