PDA

Zobacz pełną wersję : jak zmienić nazwę przycisku "READ MORE" ?



wojkap
13-02-2012, 23:26
Witam,

Przekopałem dość dużo postów na forum i nie mogę znaleźć rozwiązania mojego problemu.

W zajawkach artykułów na stronie głównej mam przycisk READ MORE - w jaki sposób i co zmienić by zmienić tekst na tym przycisku?

Z góry dzięki za pomoc.

seba.adm
13-02-2012, 23:38
Witam.

1 sposób - na stałe: plik pl-PL.com_content (lokalizacja: language\pl-PL) - COM_CONTENT_READ_MORE="xxx" - xxx-twój tekst.
2 sposób - dla każdego artykułu inny tekst - w opcjach artykułu(ów) - Tekst "Czytaj więcej" (Dodaj własny tekst "Czytaj więcej")

zwiastun
13-02-2012, 23:40
@seba.adm => w plikach językowych ta deklaracja już jest. @wojkap używa pewno jakiegoś szablonu, który dziwnie nadpisuje standardowe pliki.

wojkap
13-02-2012, 23:50
@zwiastun - masz rację, w plikach językowych jest jak powinno. Gdzie szukać plików w szablonie, które mogą być za to odpoweidzialne?

zwiastun
13-02-2012, 23:51
Pewno w katalogu szablonu w folderze /html

wojkap
13-02-2012, 23:54
ok, a czegoś konkretnie? przepraszam, ale uczę się dopiero :(

zwiastun
14-02-2012, 00:04
Konkretnie? Napisu Read more.
Na Twoim miejscu zmieniłbym szablon, bo ten jest zapewne stworzony przez wybitnego fachowca, który zapomniał, ze tego typu etykiety są w Joomla zdefiniowane.

wojkap
14-02-2012, 00:09
Szablon skladałem sam za pomocą programu Artister. Wyszło dość dobrze.
Chciałbym dojść do tego gdzie jest błąd który powoduje nadpisanie tego buttona.

Gall Anonim
14-02-2012, 08:21
A ja mam taką sobie prywatną teorię.
Kolega zapomniał zdefiniować dla frontu języka domyślnego - polskiego i ma tak jak ma :-)
Zawsze też w artykule można dodać definicję w konfiguracji Tekst „Czytaj więcej” = ...................... Po prawej na samym dole w opcjach artykułu i zobaczyć efekt po zapisaniu i przeładowaniu przeglądarki lub na nowym artykule.

wojkap
14-02-2012, 16:45
Kolega zapomniał zdefiniować dla frontu języka domyślnego - polskiego i ma tak jak ma :-)
jest ustawiony.


Zawsze też w artykule można dodać definicję w konfiguracji Tekst „Czytaj więcej” = ......................
nie widać zmiany.

Czy użycie
News Pro GK4 może mieć wpływ na zachowanie się przycisku?

seba.adm
14-02-2012, 16:48
@wojkap. Oczywiście że może, pod warunkiem że do wyświetlania artykułów na stronie głównej używasz tego modułu. Moduł ten ma własny plik językowy.

wojkap
14-02-2012, 21:00
Oczywiście że może, pod warunkiem że do wyświetlania artykułów na stronie głównej używasz tego modułu. Moduł ten ma własny plik językowy.

no używam. Gdzie tego pliku językowego szukać? W plikach z modułem nie widzę :(

seba.adm
14-02-2012, 21:07
Katalog language/en-GB. Plik en-GB.mod_news_pro_gk4. Linia 16: MOD_NEWS_PRO_GK4_NSP_READMORE="Read more" zmień na MOD_NEWS_PRO_GK4_NSP_READMORE="Czytaj więcej". Nadpisując plik pamiętaj o zachowaniu odpowiedniego kodowania.

wojkap
14-02-2012, 21:43
@seba.adm dzięki ogromne za pomoc! punkty poszły :)