PDA

Zobacz pełną wersję : Nie można zainstalować szablonu



tomtomek
14-02-2012, 13:58
Witaj,
Ściągnąłem szablon, z którego chcę korzystać, jednak nie mogę go zainstalować. Po wybraniu spakowanego szablonu i kliknięciu install, pokazuje się komunikat: JInstaller: :Install: Cannot find Joomla XML setup file.

Jednak w szablonie znajduje się taki plik XML, więc nie wiem dlaczego tak jest. Spróbowałem z dwoma kolejnymi i też to samo. Mam Joomla 2.5.1.
Jak wrzucić szablon?

nikszal
14-02-2012, 14:40
Ściągnąłem szablon,
Jaki szablon ściągnąłeś, skąd, do jakiej wersji Joomla?

tomtomek
14-02-2012, 14:48
No i właśnie się zastanawiam czy jeśli mam wersję 2.5.1, to mogę używać szablonów do 1.5... Wszystko ściągam z joomla.pl. Do mojej wersji nie ma żadnych plików, to znaczy, że lepiej dla mnie, żeby przejść na niższą?

To początek mojej przygody z Joomla, więc jeszcze nie ze wszystkim się orientuję.

nikszal
14-02-2012, 14:55
Nie zainstalujesz w Joomla 2.5 szablonów z wersji 1.5.

Wszystko ściągam z joomla.pl.
To nie jest najwłaściwsze miejsce na poszukiwania szablonów. Jest ich w sieci bardzo dużo, więc rozejrzyj się za szablonani do wersji 1.7/2.5


to znaczy, że lepiej dla mnie, żeby przejść na niższą?
Całkowicie błędny wniosek wysnuwasz. Rozszerzenia są na JED (http://extensions.joomla.org/), a szablonów jest mrowie rozsianych po całym internecie. Zatrudnij wujka google do szukania np. z frazą 'joomla 1.7 free template'

tomtomek
14-02-2012, 17:16
ok, dzięki za pomoc:) Wszystko działa.

---------- Post dodany o 16:16 ---------- Poprzedni post był o 14:12 ----------

jest jeszcze jeden problem, instaluję szablon i wszystko ustawiam jak chcę. Jednak chcę też zmienić grafikę szablonu a nie mogę nawet znaleźć folderu w FTP zainstalowanego szablonu. Jest jakiś sposób, żeby wymienić górny banner z tego szablonu?

naszemiasto
14-02-2012, 17:21
grafiki szablonu znajdziesz w folderze templates/twój szablon/images

tomtomek
14-02-2012, 17:41
No właśnie po zainstalowaniu grafik, nie pojawiły się one w tym folderze:/

naszemiasto
14-02-2012, 17:49
daj link do strony i nazwę szablonu