PDA

Zobacz pełną wersję : Home.pl - Joomla z 1.7.3 pl do 2.5.1 - kompleksowe rozwiązanie



czarus79
14-02-2012, 16:29
Witam,

Chciałem podzielić się co udało sie zrobić i proszę aby inni dopisali co należy JESZCZE ZROBIĆ aby działała wersja 2.5.1 na serwerze HOME.pl

1. Instalujemy nową Joomle -korzystamy z autoinstalatora i po chwili mamy wersję 1.7.3
2. Po zalogowaniu się do zaplecza widzimy wersjie 1.7.3 PL i wybieramy aktualizuj do wersji 2.5.1
3. Możemy zalogować się do zaplecza do wersji 2.5.1
4. Pojawiają się błedy w bazie danych , wieć poprawiamy bazę danych - klikamy FIX

Wynik: - jakie dalsze rozwiązanie, bo te opisane wcześniej tu (http://wiki.joomla.pl/index.php/Aktualizacja_wyda%C5%84_Joomla_1.6_-_2.5x) nie opisują tego problemu tutaj

zwiastun
14-02-2012, 16:31
Co to jest Joompla? Nie próbujesz tu kogoś przypadkiem obrażać?

nikszal
14-02-2012, 17:15
Wynik: - jakie dalsze rozwiązanie, bo te opisane wcześniej tu nie opisują tego problemu tutaj
1. @czarus79 - opis aktualizacji Joomla dokonany jednym z trzech sposobów, na który się powołujesz jest prawidlowy i się sprawdza. Ty nie musisz być informatykiem i naprawiać błędy dostawcy hostingu, a bez tego niestety dalej nie pojedziesz.

2. Nikt Ciebie nie zmusza do korzystania z serwerów home.pl.

3. Płacisz za usługę więc domagaj się od hostingodawcy zapewnienia prawidłowych warunków pracy dla Joomla albo pożegnaj się z nim bez żalu.

4. Problemy z konfiguracją Joomla leżą po stronie hostingodawcy, ponieważ na innych renomowanych serwerach nie ma najmniejszych problemów z instalacją i aktualizacją CMS-a.

5. To forum dotyczy problemów z Joomla, a nie problemów konfiguracyjnych serwerów, z którymi home.pl nie może sobie poradzić. Dostałeś hosting z bezplatnym półrocznym okresem, a teraz biadolisz, że to Joomla jest beee. Nie ma nic za darmo i to powinieneś wiedzieć od urodzenia, za to chwyty marketingowe działają w home.pl super dobrze.

Wnioski wyciągnij sobie sam.

Ps
Spróbuj w okresie testowym (14 dni) postawić Joomla na linuxpl.com. Przekonasz się, że instalacja lub aktualizacja leci jak po sznurku.

czarus79
14-02-2012, 17:33
Rozumiem - skoro to wina Home.pl a nie samej Joomli to sprawa wydaje się jasna. Dziwi mnie jednak fakt, że zamiast rozwiązania dostaje reklamę następnej firmy hostingowej. Admini HOME.pl możecie skomentować co dokładnie jest przyczyną błędów. Chciałbym poznać prawdę "Obiektywną"

nikszal
14-02-2012, 17:43
Poczytaj sobie, bo odpowiedzi pracowników home.pl nie są wiedzą tajemną.
http://rozwijaj.home.pl/102489-joomla-1-7-x

czarus79
14-02-2012, 18:05
Dalsze rozwiazanie zalogowania się do panelu administracyjnego w wersji 2.5.1 znalazłem => należało wydetytować 2 pliki na serwerze home.pl zgodnie z instrukcją tutaj (http://blog.netlife.pl/2012/01/joomla-na-home-pl/)

Ostatnia pytanie: Błąd do rozwiazania z bazą danych w załączniku Jakieś sugestie?
Powinno być:

5066

a jest: jak w załączniku na samym początku topic. Dziwne. Wysłałem zgłoszenie do Home.pl aby admini tutaj pomogli.

wezykowski
15-02-2012, 12:00
Skoro masz już działającą Joomla 1.7.3 PL na serwerze home.pl (choćby zainstalowaną według scenariusza http://blog.netlife.pl/2012/01/joomla-na-home-pl/), to wystarczy zrobić zwyczajną aktualizację do wersji 2.5.1. Robiłem to kilka razy i działa bezproblemowo. Nie rozumiem o co chodzi z tym "rozwiązaniem zalogowania się do panelu administracyjnego".

czarus79
15-02-2012, 13:07
Rozwiązanie dalsze:
1. Należy zainstalować spolszczenie do 2.5.1 - link (http://joomlacode.org/gf/project/jtranslation1_6/frs/?action=FrsReleaseBrowse&frs_package_id=5681)
2. Ale na serwerach Home.pl pojawi się następny błąd: "Fatal error: Call to a member function checkAnswer() on a non-object in
/home/goprov/www/libraries/cms/form/rule/captcha.php on line 47"
Generuje się on przy zakładaniu nowego użytkownika przez panel frontend
Rozwiązanie:
2.1) Make sure the ReCaptcha plugin shows up in the Plugin manager.
2.1a) If not, go to Install -> Discover and try to re-install it
2.2) Go to your Global Configuration. Under "Site", there's a "Default Captcha" option. Set to "ReCaptcha" and save.
2.3) Then, change the default back to "None Selected".

@wezykowski - praktyka mówi inaczej, ale rozwiązanie opisałem.

zwiastun
15-02-2012, 13:59
@czarus79: bardzo proszę o uszanowanie zasad tego forum i jego uczestników. Jest to polskie forum. Uczestnikami są osoby polskojęzyczne. Językiem komunikacji z innymi jest język polski.
Za rozwiązanie, oczywiście dziękujemy, wszak istotą forum jest wymiana doświadczeń i pomoc wzajemna. Jeśli jednak podejmujesz polemikę z innymi, proszę również o merytoryczne odniesienie się do sprawy. Nie rozumiem co miałoby znaczyć skierowane do uczestnika @wezykowski: "praktyka mówi inaczej, ale rozwiązanie opisałem".

czarus79
16-02-2012, 18:13
@czarus79: bardzo proszę o uszanowanie zasad tego forum i jego uczestników. Jest to polskie forum. Uczestnikami są osoby polskojęzyczne. Językiem komunikacji z innymi jest język polski.
Za rozwiązanie, oczywiście dziękujemy, wszak istotą forum jest wymiana doświadczeń i pomoc wzajemna. Jeśli jednak podejmujesz polemikę z innymi, proszę również o merytoryczne odniesienie się do sprawy. Nie rozumiem co miałoby znaczyć skierowane do uczestnika @wezykowski: "praktyka mówi inaczej, ale rozwiązanie opisałem".

@wezykowski: "praktyka mówi inaczej, ale rozwiązanie opisałem" - doprezycuje juz tak z szacunku - problem byl z zalogowaniem sie do panelu administracyjnego Joomla ("praktyka mówi inaczej). Rozwiazanie zostalo opisane. Zamykam watek.

czarus79
20-02-2012, 13:34
Zapomniałem dodać:
Problem:
"nieznany błąd -JPath::check Snooping out of bounds @ /administrator/components/com_login/views"
Występowanie: na serwerach *home.pl przy próbie logowania do zaplecza admina.

Rozwiązanie:
1. Wydedytować plik /libraries/joomla/filesystem/path.php

2. zmienić z:
$path = JPATH_ROOT;
na
$path = ‘/’;