PDA

Zobacz pełną wersję : Zależności modułów



kris.sycewo
15-02-2012, 10:44
jak w tytule, chodzi mi o to jak uzyskać zależność między pozycją: "Najbliższe wydarzenia" - pozycja "user1" a menu głównym - pozycja "left". menu główne jest uzależnione od pozycji bredcrumb i na odwrót, czyli jak powiększe lub zmniejsze bredcrumb to automatycznie menu główne się przesuwa a chciałbym to zmienić żeby bredcrumb był przypisany w jednym miejscu przeze mnie i się "nie ruszał" a menu główne zależało od pozycji "Najbliższe wydarzenia". czy jest taka możliwość i jeśli tak to jak to zmienić?

http://www.spotrowemakolno.ugu.pl/

naszemiasto
15-02-2012, 10:48
nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale każdy moduł ma możliwość ustawienia przyrostka klasy css co pozwala odpowiednio formatować każdy z osobna

kris.sycewo
15-02-2012, 10:55
dobrze zrozumiałeś tylko jeżeli zmienię przedrostek class to sypie mi sie cała strona, chyba że źle zminiam


<jdoc:include type="head" />
</head>

<body onLoad="initcolla()">
<div class="top_bg">
</div>
<div class="site">
<div class="back_stripe_left">
</div>
<div class="inner_site">
<div class="header"><div class="header_title"><?php echo $mainframe->getCfg('sitename')?></div>
</div>
<div id="menubar">
<jdoc:include type="modules" name="top" style="xhtml" />
</div>
</div>
<div class="shadow_right_header">
</div>
<div class="back_stripe_right">
</div>
<div class="content_site">
<div class="shadow-content">
<div class="inner_content">
<div class="breadcrumbs">
<jdoc:include type="modules" name="breadcrumb" style="xhtml" />
</style>
<div class="zegar">
<script src="http://h1.flashvortex.com/display.php?id=2_1328093435_6623_387_0_199_108_9_1 _82" type="text/javascript"></script>
</div>
<div class="banner">
<script src="http://h1.flashvortex.com/display.php?id=2_1328094423_20802_291_0_468_60_8_1 _82" type="text/javascript"></script>
</div>
<div class="sekcje">
<script src="http://h1.flashvortex.com/display.php?id=2_1328094979_12008_317_0_468_60_8_1 _82" type="text/javascript"></script>
</div>
</div>
<div class="content_whole">
<div class="position_left">
<jdoc:include type="modules" name="left" style="slide" />
</div>
<div class="outer_right">
<jdoc:include type="modules" name="right" style="outer" />
</div>
<div class="outer_left">
<jdoc:include type="modules" name="user9" style="outer" />
</div>
<div class="outer_center">
<jdoc:include type="modules" name="user1" style="outer" />
</div>
<div class="content_component">
<jdoc:include type="message" />
<jdoc:include type="component" style="xhtml" />
</div>
</div>
<div class="space">
</div>
<div class="footer">
<jdoc:include type="modules" name="footer" style="xhtml" />
</div>
</div>
</div>
<div class="shadow_bottom">
</div>
<div class="end_of_site">
<p class="wdm">Copyright by <a href="http://www.facebook.com/profile.php?id=100002869571980">Krystian</a></p>
</div>
<p class="gotop"><a href="#">Start</a></p>
</div>
</div>
</div>
</body>
</html>

naszemiasto
15-02-2012, 10:59
na pewno źle zmieniasz - przede wszystkim nie ruszaj nic w pliku index. Zmiany dokonujesz : 1. dopisując przyrostek klasy w module, na zapleczu strony w zakładce moduły. po 2 - w pliku css templatki powiel sobie klasę module, dopisz do tego przyrostek i tam formatuj. Tak mniej więcej się to odbywa, może ktoś jaśniej to wyłoży

kris.sycewo
15-02-2012, 11:17
tego nie robiłem i zaraz to zobacze

---------- Post dodany o 11:17 ---------- Poprzedni post był o 11:02 ----------

a jeszcze mam pytanie odnośnie tych przedrostków klasy. ja mam sobie sam jakieś wymyśleć, napisać i powielić w css czy są już jakieś narzucone z góry?

naszemiasto
15-02-2012, 11:21
pełna dowolność w nazwie przyrostka klasy. Natomiast musisz sprawdzić np.firebugiem którą klasę css musisz powielić i dopisać przyrostek

kris.sycewo
15-02-2012, 11:30
no a do powielenia w css to nie będzie ta sama co ja nadałem na zapleczu w modułach?
np. jeżeli do bredcrumb na zapleczu dodam "_moja" to w arkuszu stylu css też chyba musi być _moja

naszemiasto
15-02-2012, 11:36
tak, ale jak chcesz formatować klasę breadcrumbs to ją powiel i dopisz przyrostek, w tym wypadku wyglądać będzie to tak div.breadcrumbs_moja, natomiast w module na zapleczu strony dopisz tylko _moja

kris.sycewo
15-02-2012, 12:08
chyba nie umiem, zrobiłem tak na próbnym stylu wgrałem na strone próbowałem zminiłem wartości i tak breadcrumb rusza mi się razem z menu głównym

---------- Post dodany o 12:08 ---------- Poprzedni post był o 12:00 ----------

w sumie to olać ten breadcrumb, jak zablokować menu główne żeby nie ruszało się razem z breadcrumbem tylko stało w miejscu? bo jak wyłącze ten pokaz slajdów na głównej - breadcrumb- to menu główne ucieka mi do góry i chowa się za te dwa moduły po lewej stronie: Godzine i Najbliższe wydarzenia

naszemiasto
15-02-2012, 12:15
szczerze mówiąc to ten szablon ma taką kostrukcję i chyba niewiele tu poradzisz. Sądzę że najlepszym wyjściem byłoby poszukanie innego szablonu.

Chyba że wyłączysz pokaz slajdów i przeniesiesz zegar i najbliższe wydarzenia do pozycji left - to też jest jakieś wyjście