PDA

Zobacz pełną wersję : Losowy artykuł jako obrazki - wszystko wyjaśniam



husar
15-02-2012, 14:04
Witam

Pisze do was gdyż nie wiem kompletnie jak to zrobić i jakiego modułu użyć. Oczywiście na początek podkreślam że się uczę i na razie nie mam zbytnio kasy aby wydawać na płatne komponenty/moduły. Chciałbym na stronie mieć coś takiego:
1. Wchodząc na stronę masz przewijające się obrazki których będzie 10 i one będą odnośnikami do strony z artykułem. Oczywiście obrazek będzie o tematyce artykułu.
2. Odświeżając stronę czy wchodząc na nią po raz kolejny już masz inne 10 obrazków czyli inne artykuły..\
Szukałem modułów czy komponentów ale niestety nic nie mogę znaleźć. prośba o jakąś podpowiedź jak to mogę zrobić. Tak wiem zaraz mi ktoś zarzuci że są takie komponenty ale te komponenty mają konkretne artykuły na dzisiejszy dzień, u mnie chodzi by to były losowe artykuły w formie obrazków.:)

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi, i cierpliwie czekam a oczywiście * za pomoc wpłynie:)

kodhtml
16-02-2012, 17:08
Użyj komponentu DJ-Image Slider wraz z modułem do niego. W komponencie dodasz grafiki oraz linki do konkretnych artykułów, a w module ustawisz ilość pokazywanych slajdów i losowy sposób ich wyświetlania.

husar
20-02-2012, 13:18
wielkie dzięki za odpowiedź! dostajesz * za chęć pomocy i podpowiedź.. jak uda mi się to przetestuje i napisze jak poszło

---------- Post dodany 20-02-2012 o 13:18 ---------- Poprzedni post był 19-02-2012 o 22:59 ----------

Temat można zamknąć ale słuchaj Kawał dobrej roboty mi przekazałeś! wielkie dzięki:) jak jeszcze mogę spytać może wiesz coś na temat pływającego menu o którym pisałem w temacie:
http://forum.joomla.pl/showthread.php?34129-P%C5%82ywaj%C4%85ce-modu%C5%82y
Jeżeli jest możliwość pomocy mi w tym temacie także będę wdzięczny:) ( ale kurcze DJ image slider.. ech kozak normalnie..)