PDA

Zobacz pełną wersję : kłopot z aktualizacja Joom!Fish



mincel82
15-02-2012, 22:20
Mam kłopot z aktualizacją …

Mianowicie chciałbym zaktualizować joom!fish z wersji 2.1.7 do wersji 2.2.3 … wersja joomla to 1.5.17…

Jak daje żeby zainstalował za pomocą instalatora to mi lipa wyłazi bo mówi że katalogi com_joomfish są już zajęte przez jakiś moduł (starsza wersja joomfish)… nie chcę stracić przy tym tłumaczeń… dodatkowo powiem ze mam w joomli założone joogallery, acymailing oraz akebabackup… Pomocy!:(

zwiastun
15-02-2012, 22:33
A gdzie przeczytałeś, żeby aktualizować oprogramowanie w J 1.5 za pomocą instalatora?

mincel82
16-02-2012, 10:55
Nigdzie tak nie pisało... zrobiłem tak bo np akebabackup i acymailing tak aktualizuję i dziala... nawet googlowałem za info jak aktualizować joom!fish i nic.

Jest jakiś sposób na aktualizację joom!fish?

zwiastun
16-02-2012, 10:56
Jak na większość komponentów - nadpisanie plików.

mincel82
16-02-2012, 14:18
Jak na większość komponentów - nadpisanie plików.

Możesz bardziej opisowo?

Paczka joom!fish zawierała sporo plików... katalogi components o wiele mniej... skąd mam wiedzieć które pliki którymi zastąpić?

zwiastun
16-02-2012, 14:26
Odpowiedziałem trochę pospiesznie. Do najnowszych wersji nie ma już łatek aktualizujących. Najpierw trzeba odinstalować poprzednią wersję. Przed odinstalowaniem starej trzeba, oczywiście, wykonać kopię bazy danych.
I wybacz, ale ta informacja jest umieszczona w witrynie projektu w opisie pliku instalacyjnego najnowszej wersji. Czy naprawdę trzeba angażować forum, jego uczestników, moderatorów, administratorów, żeby napisac Ci coś, co powinieneś przeczytać, pobierając plik albo czego powinieneś poszukać na stronie projektu?

mincel82
16-02-2012, 14:34
Odpowiedziałem trochę pospiesznie. Do najnowszych wersji nie ma już łatek aktualizujących. Najpierw trzeba odinstalować poprzednią wersję. Przed odinstalowaniem starej trzeba, oczywiście, wykonać kopię bazy danych.
I wybacz, ale ta informacja jest umieszczona w witrynie projektu w opisie pliku instalacyjnego najnowszej wersji. Czy naprawdę trzeba angażować forum, jego uczestników, moderatorów, administratorów, żeby napisac Ci coś, co powinieneś przeczytać, pobierając plik albo czego powinieneś poszukać na stronie projektu?

Jeżeli aktualizuję stronę koło 22:00 w nocy i mam prócz aktualizacji tresci wykonać jeszcze aktualizacje komponentów to treść ich witryn to ostatnie co mam ochotę pytać... Wiem że to trochę egoistyczne ale zawsze wolę zapytać, a nuż znajdzie sie ktoś już poinformowany i oszczędzi lektury :)

Wielkie podziekowanie za pomoc.