PDA

Zobacz pełną wersję : Uważajcie na włochów !



b-boy_87
15-12-2006, 23:29
http://ieu.altervista.org/ <-- wszystkie filmy co tam sa napisane znajdują sie na serverach które zostały zhackowane...
a Wiec tak dzisiaj rano odpalam ssh patrze coś mi sie tu z miejscem nie zgadza... wczoraj mialem zajęte 20 MB dzisiaj mam ponad 700 ?, mówie hmmm
Zaczełem z kumplem wertowac po koncie co to moze byc... i patrze w katalogu
components/com_joomlaboard/languages wrzucony niechciany plik ponad 700 MB, pytanie jak ? sam nie wiem, pewnie przez jakąs dziure, narazie dochodze do tego.
na dodatek widze na koncie zainstalowany jest bot ircowy który z tego co widzialem w kodzie wrzuca sam filmy na server :O, nie wiem jak to działa nie wiem co i jak.. znajomy dochodzi do tego.
z tego co dowiedziałem sie z rozmów tych włochów to mają setki takich kont jak moje.. wykorzystują dziury w joomli i w innych CMS`ach.
Jest jakies do tego zabezpieczenie ?, ma ktos jakiś pomysł ?

stone
16-12-2006, 22:07
U mnie też szaleli na jednym z kont, pomogło ustawienie register globals na off. Dodatkowo ściągnij cały zawartość konta do siebie na kompa i przeskanuj programem antywirusowym

b-boy_87
16-12-2006, 22:34
a jak usawic to register globals na off ?


fuck probowałem w .htacces wstawic
php_flag register_globals off
i sie nic nie zmienilo.. jestem zmuszony napisac do admina hostingu

Radef
17-12-2006, 07:56
Napisz jak sobie poradziłeś.

rafales
17-12-2006, 12:25
a jak usawic to register globals na off ?


fuck probowałem w .htacces wstawic
php_flag register_globals off
i sie nic nie zmienilo.. jestem zmuszony napisac do admina hostingu

to jest forum i powinniśmy sobie pomagać. A Ty piszesz że nic Ci nie dało to co wymieniłeś w kodzie, a w powodzie zmiany dopisujesz, że już sobie poradziłeś.

Może się tym z Nami podzielisz :)

b-boy_87
17-12-2006, 12:29
chodziło mi ze poradzilem sobie z ustawieniem register globals :), ze wiem jak to zrobic bo wczesniej nie wiedzialem :)