PDA

Zobacz pełną wersję : Jak wyłączyć opcję wyboru kategorii w SobiPro



sokolmichal
16-02-2012, 15:28
Witam,

potrzebuję wyłączyć opcję wyboru kategorii w SobiPro, czy jest taka możliwość? jeśli tak to jak to zrobić?

Pozdrawiam

nikszal
16-02-2012, 16:37
Zakomentuj kawałek kodu w szablonie sekcji. Nie podam gotowego rozwiązania, bo nie wiem który szablon używasz.

neo_fox
16-02-2012, 16:47
czy jest taka możliwość? jeśli tak to jak to zrobić?

Możliwość jest. Jest opisane na forum klubowym.

sokolmichal
16-02-2012, 22:56
Zakomentuj kawałek kodu w szablonie sekcji. Nie podam gotowego rozwiązania, bo nie wiem który szablon używasz.

Nie mam zainstalowanego żadnego szablonu sekcji. Wszystko jest ustawione na SobiPro bez żadnych dodatków.

nikszal
16-02-2012, 23:08
Nie mam zainstalowanego żadnego szablonu sekcji.
Nie będę się spierać skoro wiesz lepiej, tylko zaczynam się zastanawiać czy aby wiesz gdzie są szablony w komponencie ?

<div class="spCatListContainer">
<xsl:variable name="catsInLine">
<xsl:value-of select="categories_in_line" />
</xsl:variable>
..............

sokolmichal
16-02-2012, 23:19
Nie spieram się. Napisałem że instalowałem żadnego szablonu. Możesz mi jeszcze w jakim pliku trzeba wproawdzać zmiany??

nikszal
16-02-2012, 23:28
Przeciez nie napisałem, że instalowałeś jakiś dodatkowy szablon. Jednak one są, bo zainstalowały się wraz z komponentem.
Sprawdź co masz w components/com_sobipro/usr/templates/
Pewnie w poszczególnych katalogach znajdują się pliki z rozszerzeniem .xsl , albo ja maksymalnie się mylę. Tylko widzisz - ja już przerabiałem szablon vehicles i doinstalowany SobiRestara.

sokolmichal
16-02-2012, 23:37
Usunąłem div'a "<div class="spCatListContainer">w pliku view.xsl ale to nic nie dało:/

nikszal
16-02-2012, 23:50
Nie sugerowalem, aby cokolwiek usuwać. Sugerowałem zakomentowanie kawałka kodu i napisałem, że nie podam gotowego rozwiazania, ponieważ nie wiem jaki szablon używasz. Ty z kolei nie napisałeś w którym miejscu chcesz wyłaczyć "opcję wyboru kategorii w SobiPro". W formularzu dodawania wpisów np. musi być dostępna przynajmniej jedna kategoria, ale w szablonie sekcji nie musi być ona widoczna. Szablon sekcji mieści się w components/com_sobipro/usr/templates/nazwa_szablonu/section/view.xsl

sokolmichal
17-02-2012, 00:07
Chcę wyłączyć w formularzu dodawania wpisu. Chcę utwożyć kategorię w której będą wypełniane pola ale bez kategorii, a zmiany chcę dokonać w szablonie "default"

nikszal
17-02-2012, 00:11
Chcę wyłączyć w formularzu dodawania wpisu.
Nie ma takiej możliwości. Musi być dostępna przynajmniej jedna kategoria, bo inaczej nie dodasz wpisu.

sokolmichal
19-02-2012, 11:53
Mam jeszcze jedno pytanie: czy w można ustawić SobiPro tak aby przy wyborzę sekcji w kategorii, pojwiały się inne pola do uzupełnienia?

nikszal
19-02-2012, 12:29
czy w można ustawić SobiPro tak aby przy wyborzę sekcji w kategorii
Lekko przestawiłeś szyk wyrazów w zdaniu. Nie wybiera sie sekcji w kategorii tylko kategorie/ę w sekcji.


pojwiały się inne pola do uzupełnienia
Po to jest formularz wpisów i szablony (wizytówka i szczegóły) prezentujące wpisy. Pod tym względem SobiPro nie rózni się od sobi2, o które zdaje sie pytałeś na polskim forum sobi.

Nie tkwij ciągle przy Joomla 1.5 bo na wyższej, ostatniej wersji (2.5.1) zrobisz dokładnie to samo, a nawet więcej, bo nie ma ograniczenia ilości sekcji jaka obowiązuje w sobi2.

neo_fox
19-02-2012, 14:09
Nie ma takiej możliwości.

A niezupełnie się zgodzę http://sobipro.sigsiu.net/faq/editing-publishing/279-How-to-set-default-category-in-Add-Entry-Form ;)