PDA

Zobacz pełną wersję : Newsy z mambo do joomla



AbelR
15-12-2006, 22:43
Witam!

Mam problem z przeniesieniem newsów z mambo 4.5.1 do Joomla 1.011.

Otóż robię kopię tabeli mos_content i zgrywam jako same dane na dysk i mam to w pliku sql. Pozniej zmieniam wszystkie mos_content na jos_content i w phpmyadmin wklejam do okienka zawartość i wgrywam.

Ok pisze ze zaladowalo okreslona liczbe. Wchodze do panelu admina i widze kategorie z 904 aktywnych. Ale za chiny nie moge znalezc kategorii z wyswietlonymi newsami do edycji ewentualnej itd.

Co nie tak robie podczas wgrywania newsow z mambo? Jak zrobic zeby stare newsy z CONTENT mambo przenies do joomla? Poprostu zebym mial newsy z mambo w joomla moze cos nie tak robilem? Prosze o pomoc.

Zrobiłem też tak, ze zainstalowałem Joomla 1.011 z przykładowymi danymi. Export zrobiłem w phpmyadmin tabeli jos_content i podmieniłem dane ...te newsy które były z przykładowych danych na te z mambo no i wgrałem spowrotem tabele no i nie wyświetla ich. Na stronie głównej widnieją w module NOWOŚCI ale jak klikne na określony tytuł to pisze ze nie mam uprawnien nawet jak zaloguje sie jako administrator a w panelu admina nadal nie są widoczne!

Co jest bo zwariuje no

Pozdrawiam

Jak to nikt nie wie? Co sie dzieje

stone
24-12-2006, 20:10
Zgranie mos_content nie wystarczy, musisz jeszcze przeniesc mos_sections i mos_categories

AbelR
04-03-2007, 18:03
To nie działa. Pojawia sie mnóstwo problemów. Sukcesem dla mnie jest pisanie tego spokojnie bo już mnie szlag trafia.

Zrobiłem np. tak: sample_polish_data.sql i tam gdzie jos_content podmieniłem na swoje ze starej bazy. I pojawiają się w modułach różnych newsy ale nie na stronie głównej. Pozatym jak wchodzę do panelu admina to widać tylko statyczne czy jaka tam ************************ona cholera a newsów nigdzie nie widać. A jak wejde na ten news co widać w module to piszę że dostęp po zalogowaniu...itd.

Próbowałem inne jeszcze metody i nic.

Czy ktoś wie co poradzić? Przechodzenie z mambo do joomla chyba wszyscy zrobili...ale nikt nie potrafi pomóc? Wogóle jak jedno się zrobi to pojawia się następny problem i tak w kółko!

Czy ktoś ruszy sie i pomoże mi? Mogę zmotywować zapłatą bo cud się stanie jeśli ktoś w końcu ZECHCE pomóc.

A i jak tonik się nie podoba to proszę to napisać bo znów pewnie post pozostanie miech bez odpowiedzi i ktoś w końcu zlituje się i coś odpowie.

stone
05-03-2007, 20:34
Tak jak pisalem podmiana samego jos_content nie pomoże, musisz podmienić jednocześnie te dwie tabele które są wymienione powyżej.
Oraz jeszcze jedną o której zapomniałem jos_content_frontpage

zwiastun
05-03-2007, 20:42
nie tylko
tabele mos_content i jos_content (a nie pamiętam czy nie jest tak samo w przypadku tabeli i kategorii) nie są takie same, brakuje chyba jednego pola

Procedura:
1. wrzucić do bazy wszystkie trzy z przyrostkiem mos_ lub jakimkolwiek (ustawienie na stronie frontowej nie ma co, to lepiej zrobić ręcznie)

2. Porównać strukturę tabel i uzupełnić o brakujące pola
3. Wyeksportować
4. Zmienić łapkami numerację rekordów i nazwę tabel na jos_content (czy włąsny przyrostek)
5. Zaimportować do tabel
6. Przenieść ze starych kategorii do nowych
7. Wyrzucić stare kategorie

AbelR
11-03-2007, 13:05
Dzieki za odpowiedz, ale obeszło się bez tych komplikacji.

Cholera niestety, jak człowiek sam sobie nie poradzi to nikt nie pomoże i nici z doradzenia.

Zrobiłem tak, że same flaki starego mos_content wrzuciłem do jos_content - po wielu próbach z tymi cholernymi bazami udało się jakoś.

Nie ma tylko na stronie głównej tych newsów. Najważniejsze, że pojawiły się w panelu admina - reszta to kwestia przerzucenia tam gdzie się chce za pomocą rozbudowanych mechanizmów w panelu admina tego wspaniałego CMS'a.

Proszę o pomoc tylko w kwestii znaków. Co mogło się stac, że wszędzie, czy to na stronie czy w panelu admina nawet w bazie danych! zamiast np. ś jest ¶ albo &#182

- dlaczego tak się stało? Co zrobić żeby były polskie znaki?

Kur*&E&(*@$(*@ wiecznie schody na każdym etapie muszą być :((((((((((


Pozdrawiam

stone
11-03-2007, 22:39
Co do znaków, to jak napiszesz nowy teskt i go zapiszesz to polskie znaki są czy też się źle wyświetlają?

AbelR
13-03-2007, 23:56
Co do znaków, to jak napiszesz nowy teskt i go zapiszesz to polskie znaki są czy też się źle wyświetlają?

Gdy dodam news nowy to polskie znaki się wyświetlają.

Może powodem tego, że te stare newsy które udało się wgrać a nie mają polskich znaków jest to, że ten plik sql z którego je przenosiłem jakoś przekonwertował je?

On jest sformatowany w naszym kodowaniu...przetestowałem go programem Gżegżółka XP a gdy go otworze EditPlusem to widać zamiast polskich znaków różne znaki....wiecie, tak jak w tych pl langach w plikach php...pomimo kodowania polskiego trzeba było zastąpić polski znak tym specjalnym...

Tylko co zrobić żeby były te polskie znaki? Kurde...pewnie zna ktoś z Was problem bo to dość często się pojawiało...

Proszę o podpowiedzi bo to już zbyt długo się przeciągnęło w czasie :(

A...co do znaków...są tylko z polskich: ł, ę, ż, ó, ć...problem stanowią: ś, ą, ź

Udało mi się rozwiązać problem liter ś, ą, ź zastępując te znaczki właśnie tymi literami, po ponownym imporcie wszystko jest ok.