PDA

Zobacz pełną wersję : AkoComment - problem z aktualizacją



Myszoor
16-12-2006, 09:49
AkoComment V2.0 PL zainstalowany na Joomla! 1.0.10. wszystko działa, ale ostatnio booty zaczęły mi spamować w komentarzach więc chciałem go zamienić na AkoComment 2.0.1+pl (bo ma BadWords).

Próba instalacji na obecnym to :
Another component is already using directory: "/home/kuriergmin/ftp/Joomla/CMS/components/com_akocomment/"

Odinstalowanie starego i instalacja nowego wycięła stare komentarze :(

Mam po prostu ręcznie zamienić pliki na serwerze czy jakoś inaczej się to robi.

stone
16-12-2006, 21:23
Najlepiej nadpisać pliki na serwerze tylko muisz uwazac bo na pewno będa też nowe (gdzie się dany plik powinien znaleźć znajdziesz w pliku xml) a następnie w pliku xml sprawdz czy przedstawiona tam struktura table jest zgodna z tym co masz obecnie. Jezeli nie to musisz dostosować tabele w bazie do tego co jest w pliku xml

Myszoor
27-02-2007, 09:23
Najlepiej nadpisać pliki na serwerze tylko muisz uwazac bo na pewno będa też nowe (gdzie się dany plik powinien znaleźć znajdziesz w pliku xml) a następnie w pliku xml sprawdz czy przedstawiona tam struktura table jest zgodna z tym co masz obecnie. Jezeli nie to musisz dostosować tabele w bazie do tego co jest w pliku xml
proste kopiowanie:

------------------------------------------
Warning: botakocomment(/home/kuriergmin/ftp/Joomla/CMS/components/com_akocomment/packs//settings.php) [function.botakocomment (http://kuriergmin.pl/function.botakocomment)]: failed to open stream: No such file or directory in /home/kuriergmin/ftp/Joomla/CMS/mambots/content/akocommentbot.php on line 80

Fatal error: botakocomment() [function.require (http://kuriergmin.pl/function.require)]: Failed opening required '/home/kuriergmin/ftp/Joomla/CMS/components/com_akocomment/packs//settings.php' (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/kuriergmin/ftp/Joomla/CMS/mambots/content/akocommentbot.php on line 80
------------------------------------------

czy to chodzi o plik xml bota? Bo tu widzę odwołanie do pliku php i ta linijka w nim wygląda tak:

$akocomments .= "<tr class='sectiontableentry".$linecolor."'><td valign='top'><a name='akocomment".$acrow->acid."'></a>";

Czy jest jakiś myk by podpiąć starą tabelę pod nową instalację?

Myszoor
09-05-2007, 11:56
temat zdechł, a ja nie umiejąc sobie z tym poradzić sam - tonę w spamie :((

Alternatywnie - jak do tego starego AkoComment 2.0 pl dodać wyłącznie Security Images i Badwords'y ??