PDA

Zobacz pełną wersję : miniaturka w w przeglądzie artykułów na stronie głównej - jak ? :(



wojkap
16-02-2012, 23:43
Witam,

jak i czy można dodać miniaturkę do zajawki artykułu na stronie głównej? Szukałem wszędzie ale znaleźć nie mogę :(
chciałbym uzyskać takie coś jak tu > http://www.zaksa.pl/aktualnosci

jeśli ktoś mnie chce skarcić że było na forum, albo jest w wiki, to mówie od razu, że dla początkujących te zasoby są tak ogromne i ciężkie w przyswojeniu na raz, że ciężko coś tam znaleźć, dlatego proszę doświadczonych kolegów o pomoc.

zwiastun
16-02-2012, 23:47
dla początkujących te zasoby są tak ogromne i ciężkie w przyswojeniu na raz, że ciężko coś tam znaleźć
I z tego powodu będziemy mnożyć te zasoby tak, żeby powstały jeszcze większe, w których nic nie będzie można znaleźć?
Pytasz o elementarz: o umieszczenie obrazka we wprowadzeniu.

wojkap
16-02-2012, 23:56
Ale co? Tak po prostu wstawiam obrazek do artykulu czy jest do tego jakis specjalny mechanizm ktory zrobi ładną miniaturkę itp?

zwiastun
17-02-2012, 00:27
Umiesz korzystać z wyszukiwarki Google? Jeśli nie, to zanim weźmiesz się za poszerzanie zasobów WWW własnymi stronami, opanuj te bardziej podstawowe umiejętności. Nie będziesz wówczas absorbować uwagi wielu osób tylko dlatego, że czegoś nie wiesz. "Googlom" wystarczy tylko napisać, czego chcesz.

Winnetou
17-02-2012, 10:26
W samej Joomli masz wbudowany prosty moduł do publikowania takich wstępów razem ze zdjęciem. Niemniej warto polecić tu lidera w tej kategorii funkcji:
http://extensions.joomla.org/extensions/news-display/frontend-news/7738

Trzeba się wprawdzie na początku troche pomęczyć z konfiguracją, ale żaden inny darmowy moduł nie ma tylu elastycznie konfigurowalnych opcji.

wojkap
17-02-2012, 22:46
@Winnetou - dzięki wielkie za pomocną radę!
Przyjrzę się temu GK4.


W samej Joomli masz wbudowany prosty moduł do publikowania takich wstępów razem ze zdjęciem.
a jak się nazywa ten moduł? Gdzie go szukać?

tomeekm
17-02-2012, 22:54
Gdzie go szukać
W opcjach każdego artykułu a dokładnie: Obrazki i łącza :)

wojkap
17-02-2012, 23:45
hmmm - w opcjach artykułu mam tylko to:
5078

nie ma tam nic o obrazkach :(

nikszal
17-02-2012, 23:49
jeśli ktoś mnie chce skarcić że było na forum, albo jest w wiki, to mówie od razu, że dla początkujących te zasoby są tak ogromne i ciężkie w przyswojeniu na raz,
Nie jest tak źle
http://wiki.joomla.pl/index.php/Screen.content.edit.15

szkart
25-02-2012, 00:54
Mogłby mi ktoś wytłumaczyc jedna rzecz bo powoli wymiekam. W artykule ustawiam w "obrazki i łacza" zdjecie i mimo wielkich starań nie jest ono wyswietlane jako miniaturka w przeglądzie artykułów. Może czegoś nie odpalam w innych miejscach zaplecza ale zaczyna mnie to juz powoli irytowac w związku z tym prosze o rade jak mam odpalic te miniaturki.

Joomla 2.5.1

zwiastun
25-02-2012, 03:02
Co to znaczy, ze "nie jest wyświetlane jako miniaturka"?
Objaśnienie, które masz w dymku, nie obiecuje Ci zmiany rozmiarów obrazka, a jedynie wyświetlanie pierwszego z obrazków w widoku przeglądu, a drugiego w widoku pełnego artykułu. Wielkość obrazka zależy od jego faktycznych rozmiarów.
Moim zdaniem to rozwiązanie jest mało użyteczne. Lepiej posłużyć się dodatkiem typu MavickThumbs

szkart
25-02-2012, 03:20
Nie chodzi mi o zmianę wielkości obrazka. Sprawa wyglada tak ,że ogolnie obrazek wybrany w tej opcji nie jest wyświetlany w przeglądzie kategorii.

bluegarfield
08-03-2012, 14:21
Dołączam się do pytania. Ilustracja wprowadzenia się nie wyświetla na stronie frontowej gdzie mam przegląd artykułów wyróżnionych. Na innej stronie gdzie jest zwykły przegląd kategorii jest ok. Czy to jest jakaś taka uroda tej wersji czy wada szablonu czy mój błąd? Mogę prosić o sugestie?
Aha, wersja - 2.5.2

---------- Post dodany o 14:21 ---------- Poprzedni post był o 10:24 ----------

U mnie jednak błąd w przerabianiu szablonu z wersji 1.5

morphic
12-07-2012, 15:04
@zwiastun - rozumiem, ze masz juz dosc odpowiadania na glupie posty, ale ciepliwosc jest cnota.

Dla szukajacych rozwiazania. Uzyjcie K2. W ustawieniach komponentu ustawcie wielkosc miniaturki oraz, ze wstep ma byc w edytorze ustawiany oddzielnie od tresci glownej (jedyna niedogodnosc - trzeba skopiowac wstep do zasadniczej tresci) i tyle.

zwiastun
12-07-2012, 15:21
@zwiastun - rozumiem, ze masz juz dosc odpowiadania na glupie posty, ale ciepliwosc jest cnota.
Dziękuję Ci za nad wyraz głęboką analizę cnotliwości mojej. Ale skoro sobie już na nią pozwalasz, to bądź łaskaw wskazać, w którym momencie mi się ona wyczerpała? Twój post, pomijam oczywiście, bo właśnie postanowiłem być dla Cię mniej cnotliwy, co za chwilę odczujesz.
W przypadku głupich, a na dodatek bezpodstawnych docinków na cierpliwość moją nie masz co liczyć.
PS. Twoje odkrycie z K2 było wskazywane na forum wiele razy. Rzeczywiście, genialny pomysł zaprzęgać kolosa do strzału z procy.