PDA

Zobacz pełną wersję : Nie działa przyrostek klasy



szymonmag
17-02-2012, 13:38
Witam serdecznie czy ktoś powiedział by mi dlaczego nie u mnie nie działa dodawanie przyrostków klas??? Wiem, że w sieci jest dużo instrukcji jak to zrobić i mimo, że stosuję się do tego przyrostki klas mi nie działają. Problem polega na zmianie wyglądu danego materiału statycznego. Utworzyłem materiał statyczny o nazwie MOJE WPISY. W parametrach "Przyrostek klas css strony" wpisałem -wazne. Następnie w stylach .CSS utworzyłem klasę .contentpaneopen-wazne i dodając style do tej klasy na w podstronie MOJE WPISY nie ma żadnych efektów. :zly:

a_m
17-02-2012, 13:43
link do tej podstrony podaj

szymonmag
17-02-2012, 13:59
Cała strona wygląda następująco http://milanow.pl/ natomiast podstrona to http://www.milanow.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=589 i na tej podstronie chciałem zrobić inne style a konkretnie, żeby w tabelce którą widać pojawiło się zdjęcie a po najechaniu zdjęcie się zmieniło na inne oczywiście podmiana zdjęć w .CSS to nie jest problem:
.contentpaneopen-wazne {
background: url("zdjęcie_1";)
}

.contentpaneopen-wazne :hover {
background: url("zdjęcie_2";)
}

tylko właśnie problem jest z przyrostkiem klas. Muszę zmienić przyrostek bo jeśli nie zmienię to na każdej podstronie będzie mi wstawiał jako tło zdjęcie_1

a_m
17-02-2012, 14:30
no ale masz przecież <table class="contentpaneopen-wazne"> no i stosując przyrostek bez spacji wytrąciłeś już tabelę z formatowania przez szablon, teraz jak chcesz głębiej, to musisz się pobawić selektorami, np


table.contentpaneopen-wazne {}
table.contentpaneopen-wazne td{}
table.contentpaneopen-wazne td table{}
table.contentpaneopen-wazne td table td{}
table.contentpaneopen-wazne td table td a{}
table.contentpaneopen-wazne td table td a img{}

natomiast co do takiego graficznego odnośnika, to nie jest potrzebny przyrostek klasy strony; możesz przecież zrobić tak:

w artykule: <a href="#" class="cos_tam">Lorem ipsum</a>

a w css:


a.cos_tam{
background:url('ścieżka') no-repeat 0 0;
text-indent: -9999px;
display: block;
height: 150px;
width: 150px;
}

a.cos_tam:hover{
background:url('ścieżka') no-repeat 0 0;
}

szymonmag
17-02-2012, 15:07
No niestety i to mi nie działa robię tak jak podał a-m ale nie działa tak zastanawiam się, że to może wina całego cms bo wiem, że coś poprzestawiane;/

a_m
17-02-2012, 16:02
no nie mów że robisz jak napisałem; w pliku css masz



#wazny{}


a w arykule klasę wazne

a_m
17-02-2012, 16:16
no i masz błędy w arkuszu


#tabela {
border: px rgb(0,0,0) solid;
margin-left: 200px;
text-align: center;

/*Galeria*/

nie ma klamry zamykającej, podobnie jak po #wazny

szymonmag
17-02-2012, 21:56
Wielkie dzięki a_m zadziałało problem tkiwł, w tym że style stosowałem do całej tabeli a nie do komórek, a róznice między wazny a wezne pochodziły z tąd iż najpeirw próbowałem robić z table class="contentpaneopen-wazne a później div id="wazny" ale najważniejsze, że działa dzięki a_m , wiekie dzięki za pomoc.

szymonmag
20-02-2012, 10:08
Jednak moja radość nie trwała zbyt długo, dopiero teraz sobie uświadomiłem, że takie rozwiązanie nie ma większego sensu gdyż ja chciałem żeby na danej podstronie istniały w jednym wierszu 3 miniaturki zdjęć a robiąc klasę dla danej strony w jednym wierszy będą 3 miniaturki zdjęć ale takie same a ja chciałem żeby był różne a robiąc kilka klas na danej podstronie to przy dodaniu jakiejś miniaturki na będę musiał zmieniać za każdym razem .CSS, czy może ktoś podsunąć jakiś pomysł jak to ugryźć?