PDA

Zobacz pełną wersję : JoomDOC - bład w bazie MySQL joomli 1.5.2



kieliszek
17-02-2012, 14:55
Witam,
problem mój polega na niewłaściwej instalacji rozszerzenia lub błędu w samym programie, lub problemu po deinstalacji docmana. Nie tak dawno odinstalowałem przez przypadek DocMana. Nietsety ze względu na fakt, że nie mam praw dostępu przez ftpa do katalogu joomli nie mogę go ponownie zainstalować. Wyskakuje bowiem błąd, że katalog jest już używany przez inny komponent (czyt. pozostałości po docmanie, których ręcznie nie mogę usunąć, jak wyżej wspomniałem).

Jeśli znacie inny sposób na instalację docmana bez ftp, to prosiłbym bardzo o podanie źródeł gdzie mam szukać.

Jeśli nie ma takiej możłiwości, to zajmijmy się opisywanym problemem. A więc tak:
1. Ściągnąłem joomDoca 2.0.3
2. Zainstalowałem bez błędów ale z ostrzeżeniami dotyczących pakietów językowych.
3. Przy próbie migracji wyskakuje błąd:

SOME_ERROR_CODE - Nieznany błąd
4. Podczas otwierania zakładki Files w JoomlaDoc wyskakuje błąd:

DB function failed with error number 1146
Table 'bazajoomla.jos_joomdoc' doesn't exist SQL=SELECT COUNT(dmfilename) FROM jos_joomdoc WHERE dmfilename='wykaz tablic.pdf'
5. Pozostałe zakładki również zwracają podobne komunikaty np. w zakładce Documents:

DB function failed with error number 1146
Table 'bazajoomla.jos_joomdoc' doesn't exist SQL=SELECT count(*) FROM jos_joomdoc AS a
lub w zakładce groups:

Table 'bazajoomla.jos_joomdoc_groups' doesn't exist SQL=SELECT count(*) FROM jos_joomdoc_groupsDB function failed with error number 1146
Table 'bazajoomla.jos_joomdoc_groups' doesn't exist SQL=SELECT * FROM jos_joomdoc_groups ORDER BY groups_name LIMIT 0, 10

Natomiast przy próbie wczytania pliki na serwer, po kliknięciu na przycisk wczytaj, nic się nie dzieje.
W czym może tkwić problem? Ewentualnie jak go naprawić zważając na to, że nie mam dostępu bezpośredniego do serwera przez FTP.

Pozdrawiam!

kieliszek
20-02-2012, 15:01
Poradziłem sobie.
Zainstalowałem dodatek Joomla Xplorer.
Co prawda nie mogłem usunąć katalogów:

/components/com.docman
/administrator/components/com.docman
ale co dziwne udało mi się zmienić ich nazwę. Ponowna instalacja rozszerzeń i voila!
Działa. Temat do zamknięcia