PDA

Zobacz pełną wersję : Ustawienia konta użytkownika



marciniszyn
17-02-2012, 15:15
Witam, staram się uniemożliwić zarejestrowanemu użytkownikowi zmienić edytor tekstu oraz serwer z godziną w ustawieniach własnego konta.

w ustawieniach zakładki pisze:

Pamiętaj, że dostęp do dodatkowych opcji wyboru może zostać zablokowany w Konfiguracji globalnej (System » Ustawienia użytkownika » Parametry konta).

gdzie dokładnie jest ta konfiguracja globalna? tj. system » Ustawienia użytkownika » Parametry konta

nie rozumiem gdzie sie znajdują się te "drogowskazy".

dodam, że mam joomla 1.5.17
proszą o pomoc.

nikszal
17-02-2012, 15:49
Witam, staram się uniemożliwić zarejestrowanemu użytkownikowi zmienić edytor tekstu oraz serwer z godziną w ustawieniach własnego konta.
Ciekawe rzeczy piszesz. Od kiedy użytkownik zarejestrowany ma dostęp do pisania artykułów w J 1.5? A jeśli nie ma, to skąd ma dostęp do edytora?

Aktualizuj Joomla do wersji 1.5.25.

marciniszyn
17-02-2012, 15:57
źle się wyraziłem - u mnie każdy nowo zarejestrowany staje się Autorem a więc ma ustawienia "specjalne"

ooooo nie... nic nie będę aktualizował :) już wiem co po tym będzie - połowa komponentów wysiądzie od razu.

ale co miał na myśli autor pisząc taką drogę do ustawień zmieniających możliwości dostosowania uprawnień użytkowników?

nikszal
17-02-2012, 16:15
ooooo nie... nic nie będę aktualizował już wiem co po tym będzie - połowa komponentów wysiądzie od razu.
Twoja sprawa. Tylko nie lamentuj po włamaniu na stronę.

Wyłącz w menu użytkownika możliwość edycji konta, a typ edytora i strefę czasową ustawiaj im na zapleczu.

marciniszyn
17-02-2012, 16:20
ok :) coś tam pozmieniam. dzięki za dobre chęci.

a niech się włamują ile chcą.... po to robi się w końcu kopie zapasowe :)

zwiastun
17-02-2012, 16:54
Zdaj sobie może sprawę, że jeśli korzystasz z serwera współdzielonego, a zapewne korzystasz, to świadomie narażasz nie tylko swoje zasoby, ale i innych użytkowników. Krótko mówiąc jesteś na bakier z odpowiedzialnością za swoje czyny.