PDA

Zobacz pełną wersję : Simple Image Gallery



dzafi1234
17-02-2012, 19:00
Witam

Korzystam z Joomli 1.7. Zainstalowałem sobie ostatnio Simple Image Gallery.
Troche glupio mi pytac ale jak dodac komentarze do zdjęć?

tomeekm
17-02-2012, 21:08
Hej
Joomla 1.7 za tydzień kończy swój żywot, także wg mnie lepiej postaw stronę na wersji 2.5.1 :)
Simple Image Gallery nie znam, ale w Phoca Gallery na pewno można włączyć możliwość komentowania -> http://www.phoca.cz/download/category/1-phoca-gallery-component. Spolszczenie również dostępne jest na tej stronie.

Gall Anonim
17-02-2012, 21:18
O ile kojarzę w SIG opis dodaje się poprzez plik tekstowy labels.txt dodany do katalogu albumu z odpowiednio zapisanymi ścieżkami
przykład:


01.jpg|Nazwa lub numer zdjęcia|Opis.
02.jpg|Nazwa lub numer zdjęcia|Opis.
03.jpg|Nazwa lub numer zdjęcia|Opis.
04.jpg|Nazwa lub numer zdjęcia|Opis.
05.jpg|Nazwa lub numer zdjęcia|Opis.
06.jpg|Nazwa lub numer zdjęcia|Opis.
07.jpg|Nazwa lub numer zdjęcia|Opis.
08.jpg|Nazwa lub numer zdjęcia|Opis.
09.jpg|Nazwa lub numer zdjęcia|Opis.

O ile naturalnie nie pokręciłem galerii
Pzdr

a_m
17-02-2012, 21:31
@dzafi1234, nie ma systemu komentarzy dla SIG, ale ponieważ jest to plugin, więc rozumiem, że tworzysz galerie w artykule - sprawę rozwiąże system komentarzy dla Joomla!, z tym, że komentarz będzie dotyczył tylko artykułu z galerią - nie znajdzie się pod konkretnym zdjęciem ; jeśli zaś szukasz galerii z możliwością komentowania, to @tomeekm Ci napisał co testować, w Phoca możesz uruchomić komentarze dla kategorii i poszczególnych fotek

dzafi1234
19-02-2012, 11:30
Dziekuje za odpowiedzi.

Postanowiłem przerzucic sie na wersje 2.5.1, oraz zainstalowac dodatek slimbox 2. I tutaj pojawia sie kolejny problem, a mianowicie nie moge edytowac pliku index.php, poniewaz nie moge zapisac wprowadzonych w nim zmian. Prosilbym o wskazowki jak to zrobic.

Gall Anonim
19-02-2012, 11:45
@dzafi1234
Zamykam - otwórz proszę nowy wątek
Jeden problem = jeden wątek = reguły tego forum