PDA

Zobacz pełną wersję : Edycja szablonu



breedpl
18-02-2012, 11:56
Witam, proszę o pomoć ponieważ rozszerzylem sobie szablon na stronie ale miejsce w ktorym pojawiają sie artykuły pozostało nie rozszerzone i teraz artykuly mi siep ojawiaja na polowie strony, moje pytanie dotyczy tego jak to pole wysrodkowac i rozciagnac na szerokosc strony.

Link do strony -> http://www.parafialgotaw.c0.pl/

chodzi o to zeby wszystkie artykuły wyswietlały się na środku całej szerokosci strony

Pozdrawiam

nikszal
18-02-2012, 12:36
Bardzo dobrze, że usiłujesz sam wprowadzać poprawki w szablonie. Wprawdzie nie do końca sie one Tobie udały w całości, ale masz u mnie plus za chęci i odwagę.

w pliku template.css , w wierszu 368 popraw

div#maincolumn {
float: left;
width: 498px;
}

498px na 748px

breedpl
18-02-2012, 12:43
Bardzo dziękuję, właśnie o to mi chodziło z tym ze jeszcze mam pytanie jak wysrodkować ten tekst na srodek pola ?

nikszal
18-02-2012, 13:12
Ustaw wyświetlanie artykułów tylko w jednej kolumnie i zmień długość podaną wyżej.

Dolny pasek przewijania jest widoczny, bo zażyczyłeś sobie ustawić szerokość części szablonu przeznaczonej na treść (łacznie z bocznymi kolumnami) na 1200px. Na monitorze w poziomej rozdzielczości 1280px pasek jest widoczny, bo dochodzą jeszcze wymiary innych elementów. Nie da się wpechnąć dwóch nóg do jednego buta. To częsty błąd początkujących "jomolków", bo nie wystarczy tylko w jednym miejscu zmienić wymiar i należy pamietać o użytkownikach pracujących w niższych rozdzielczościach monitora. Zwykle wówczas poziome wymiary elementów szablonu formatuje się w procentach lub jednostakach em po to, aby szablon dostosowywał swą szerokość do rozdzielczości monitora uzytkowników. Ale nie jest to najlepszy sposób formatowania, ponieważ artykuły na różnych monitorach różnie są sformatowane i nie wygladają identycznie.

Zainteresuj się dodatkiem do Firefoxa o nazwie Firebug.

breedpl
18-02-2012, 13:37
a jak to zrobic ? bo mam problemy
nie wiem czy dobrze mnie zrozumiales.. ale chce zeby tresc na stronie wyswietlala sie na srodku bo narazie wyswietla sie po lewo