PDA

Zobacz pełną wersję : K2 problem z przechodzeniem do starszych artykułów



madaja
19-02-2012, 23:22
Witam pierwszy raz pisze na forum bo do tej pory bardzo pomagały mi porady i odpowiedzi, szukajka jest dobra :)
Mam problem z komponentem K2 jestm początkującym użytkownikiem i radze sobie jak moge dlatego błagam was o pomoc bo nawet nie wiem jak wpisać zapytanie żeby mi wyskoczyła odpowiedz i błagam nie mieszajcie mnie z błotem bo nie pomożeci a zdołujecie mnie jeszcze bardziej a siedze nad tym od 3 dni ;( i juz mam dosc

Mój problem polega na ustawieniu przechodzenia do staszych stron w przeglądzie kategorii

w linku poniżej mam kilkanaście artykułów przykładowych i nie moge !!!!!!!!!!!!!! znalesc tego !!!!!!!!!!!!!! przechodzenia do stron ze starszymi artykułami. Przeglądałam w kazda zakladke ustawien i nic a na kodzie się nie znam. Powiedzcie mi gdzie znalesc coś co złancza Strony (strona 1 z - 3 itd) żeby można było odczytać starsze artykuły?

link: http://hutametalu.piet.pl/index.php/wiedza/artykuy.html
(http://hutametalu.piet.pl/index.php/wiedza/artykuy.html)

to jeden problem

natomiast pojawia sie jeszcze drugi czasami po wprowadzeniu artykułu z mojej innej strony tez opartej na joomla 1.5 całe menu przechodzi na dół jednym słowem wszystko się rozjedza o co biega czemu tak się moze dziec? jak temu zapobiegać na przyszłość?



bede wam bardzo wdzięczna za wszelką pomoc, wiem ze zaden informatyk nie lubi tłumaczyc prostych rzeczy ale prosze was o pomoc sama nie dam rady a nie mam kasy na wynajecie kogos żeby mi to poprawił

aha zapomnialam zapytać
1. Czy jest jakiś komponent który obsługiwał by dostep do płatnej treści dla K2? chodzi o to żeby czesc artykułów była płatna widziałam komponent atom ale stawki mają chorendalne więc raczej nie skorzystam :/ interesowałoby mnie cos co obsługuje dot-pay-a, ewentyalnie ile kosztowałoby napisanie takiego komponentu?
2. czy jest jakis komponent darmowy który można by było podłączyc do sobi tez z dotpayem? znalazlam tylko płatną wersje.

---------- Post dodany o 23:22 ---------- Poprzedni post był o 23:18 ----------

a i jeszcze jedno pytanie na które tez nie znalazlam odpowiedzi. Jest jakiś łatwy sposób na podpiecię dodatku do menu? mam np chwyty gitarowe które chciałabym umieścic w menu wiedza na powyzszej stronie i nie wiem jak to zrobić wiem ze to podstawy ale naprawde nie wiem jak to zrobić ;(

a_m
19-02-2012, 23:34
co do pierwszego problemu:
wchodzisz w kategorię znajdź pierwszą zakładkę po prawej stronie - układ kategorii artykułów > pozostałe opcje szablonu > paginacja i wybierasz ukryj / pokaż / automatycznie; chyba, że Twoja kategoria dziedziczy ustawienia innej: pod jej tytułem, po lewej stronie masz - odziedzicz ustawienia parametrów z kategorii, a dymek podpowie Ci co to oznacza;

co do pozostałych - proszę poprawić post i pozakładać nowe tematy

Bazyl
19-02-2012, 23:43
Witam,

@madaja, powściągnij język!

madaja
20-02-2012, 00:23
wiem wiem przepraszam za slowa bylam niemilosiernie zla ze mi sie psulo wszystko wr.... poprawie sie :)

---------- Post dodany o 00:23 ---------- Poprzedni post był o 00:16 ----------

dziekuje za podpowiedz kurka sleczalam nad tym na rozne sposoby sprawdzalam i nie dzialalo a po twojej odpowiedzi jak po dotknieciu czarodziejska rozdzką :) dzieki dzieki i jeszcze raz dzieki. :) w jakich kategoriach pozakladac pozostale posty? nie chcialabym zalozyc czegos w nieodpowiedniej kategorii za duzo tu info znajduje zeby byc zablokowaną :/

Bazyl
20-02-2012, 00:25
Przede wszystkim zostaw Joomla w wersji 1.5.
Najodpowiedniejsza dla Ciebie jest wersja 2.5.1.

madaja
20-02-2012, 00:47
tylko ze do 2.5 nie ma wszystkich modułów jeszcze tych co potrzebuje próbowalam z 2.5 ale wlasnie pojawial się problem z modulami na razie chyba zostane przy 1.5 poki co, jak pojawią się moduły ktore są potrzebne mi do zrobienia serwisu to napewno przejde na nowsza wersje bo fakt jest fajniejsza i lepiej sie na niej pracuje.

---------- Post dodany o 00:47 ---------- Poprzedni post był o 00:46 ----------

modulami/komponentami/dodatkami