PDA

Zobacz pełną wersję : Ilustracja opisu a wstęp do artykułu



Marny
21-02-2012, 15:39
Witam serdecznie
Mam pytanie: jakie jest zastosowanie opcji Ilustacji opisu.
Dla kategorii można przypisac ilustarcję opisu i dla artykułu mozna tez (intro image).
Ale po przypisaniu nigdzie tego nie widac poza trescią.
Mnie jest potrzebny moduł z obrazkiem kierującym do przeglądu artykułów.
Ale widzę, że wklejenie obrazka w edytorze skutkuje a ta "ilustarcja opisu" nie.
Czy ktos wie jakie jest tego zastosowanie?
Czuję, ze to moze byc bardzo przydatne.

dasioo
25-02-2012, 13:48
przyłączam się do pytania, gdyż od kilku dni próbuję zilustrować opis kategorii ale nic nie widać :(:(
Czyli reasumując:
Mam na stronie menu a w nim kilka linków, klikam na link i prowadzi mnie do kategorii (samochody) w której z kolei mam kilka artykułów (BMW, Fiat, Honda).
Kiedy już jestem na spisie treści tych artykułów czyli BMW, Fiat, Honda to chciałbym aby ta kategoria miała jakieś zdjęcie samochodów. Kiedy już wejdę do artykułu (na np BMW) to oczywiście w samym artykule mogę wstawiać obrazki ALE O POZIOM WYŻEJ czyli w spisie tych artykułów nie wiem jak wstawić obrazek
Coś jak tutaj:
http://www.demo.joomla.pl/index.php?option=com_content&view=category&id=39&Itemid=89
czyli tam w prezentacjach jest jakis artykuł a ja chcę jeszcze tam wstawić obrazek który zilustruje tematykę artykułów

Proszę o podpowiedzi

dasioo
27-02-2012, 11:39
Problem rozwiązany, w opcjach kategorii należało wskazać "pokaż" ilustracje a ja ustawiałem to pole na "globalnie" i to był błąd.

zwiastun
27-02-2012, 13:40
Komentarz: A ekrany pomocy na www.wiki.joomla.pl to są napisane dlatego, że się komuś nudziło.