PDA

Zobacz pełną wersję : pozycje menu dla artykułów, ciężki przypadek



grzybiarz
21-02-2012, 16:33
Witam. Problem jest następujący: zainstalowałem forum Kunene. Oczywiście w po kliknięciu na link "forum", pojawić ma się forum na całej szerokości strony (moduły menu wyłączone).
Wszystko działa jak należy: mam stronę z menusami po lewej i prawej - po kliknięciu na link forum - owe menusy się wyłączają.
Problem - po kliknięciu na dowolny artykuł z menu - menu również znika. Tak nie może być, menu ma być cały czas, za wyjątkiem forum.

Pozycje menu:
-Wszystkie
-Brak
-Zaznaczone na liście(to opcję wybrałem i zaznaczyłem tu wszystko prócz forum)

Gdy mam zaznaczone Pozycje menu/wszystkie - menu jest wszedzie. Zarówno w artykułach, ale i forum.
Jak zrobić by menu boczne (moduł, własny kod html) było wszędzie za wyjątkiem forum?

Gall Anonim
21-02-2012, 18:00
Najprościej - nie wiem co ci tam rozrabia bo chyba mam zakłócony tok myślenia bo teoretycznie wszystko powinno hulać, a jednak jest inaczej więc
zrób sobie kopię templatki, wywal z niej blok lewy i prawy lub nawet przemianuj ich nazwę na jakąkolwiek inną i po zainstaluj po czym przypisz do forum.
A dotychczasową zostaw jako domyślną.
All

grzybiarz
21-02-2012, 18:15
Menu jest modułem, gotowy kod html, który umieściłem w pozycji left i right.
Adres tej stronki z która mam tyle problemów - tutaj (http://www.konsolopedia.pl)

Gall Anonim
21-02-2012, 18:21
No i w czym problem? Zrób kopię, wywal kod i zainstaluj pod inna nazwą

grzybiarz
22-02-2012, 17:57
Problem w tym, iż posiadam plugin forum, jest ono traktowane przez panel admin w joomla jako strona glowna, dlatego pytanie jak mogę rozdzielić? by na stronie głównej kolumny zostały, a tylko na forum ich nie bylo?

Gall Anonim
22-02-2012, 17:58
iż posiadam plugin forum
A możesz mi podać nazwę tegoż pluginu - chętnie się z nim zapoznam.:blink:

DonWene
22-02-2012, 18:04
W Joomla Extension znajdź sobie:

Advanced Module Manager - odpowiedzialny za przypisywanie wyświetleń modułów

Powinno rozwiązać Twoje problemy, sam takie miałem i teraz wszystko ok:) pozdro:)

grzybiarz
22-02-2012, 19:06
Dzięki DonWene za ten moduł. Pomogło. Mam nadzieję, że w innych moich postach, również znajdziesz rozwiązanie :)
Gall anonim - to forum to kunena, tak napisałem ze zmęczenia :)

nikszal
22-02-2012, 19:16
Dzięki DonWene za ten moduł. Pomogło.
Nie wiem co Ci pomogło, ale jesli tak twierdzisz, to pewnie tak jest, choć ja nadal widzę moduł logowania z prawej strony forum z kolorem czcionki wtopionej w kolor tła.
Mylę się?

grzybiarz
22-02-2012, 20:25
To jest mały problem. Jutro pobawię się kolorami, zarówno na forum jak i w artykułach (pozostałości po poprzednim szablonie).
Problem rozwiązany bo menusy które widać z lewej i prawej (te z listą konsol) - pojawiały sie po kliknięciu na "forum". A wtedy forum było wąskie i nieczytelne.
Jeżeli zaznaczyłem żeby moduł menusów nigdzie się nie wyświetlał (prócz zaznaczenia na liście - startu, pozycji z menu top), to było dobrze - bo nie było go na forum, ale też nie było w przypadku artykułów.
Wybaczcie poziom skomplikowania tego posta, ale miałem ciężki dzień od samego rana i łeb boli, idę spac zaraz:)