PDA

Zobacz pełną wersję : Tłumaczenie działa jak chce



sokl
22-02-2012, 14:36
Witam.

Zainstalowałem dodatek acepolls, który wydaje się być najbardziej odpowiednim do moich wymagań. Napotkałem jednak problem po spolszczeniu:
http://piotrsperka.pl/index.php/component/acepolls/poll/3-sonda

Na głównej mam przycisk "vote" a dopiero w "viewdetails" (sic!) Jest polskie "głosuj".

Jakiś pomysł na rozwiązanie tego psikusa :)?

Pozdrawiam
Piotr Sperka

Gall Anonim
22-02-2012, 18:12
Kolego w przypadku vote - to moduł i tutaj brak ci polskiego tłumaczenia które musisz dorobić
w przypadku pokaż szczegóły to już element komponentu - bo na marginesie acepolls - to komponent a nie dodatek
Pzdr

sokl
22-02-2012, 22:30
No więc tak - przeszukałem już chyba każdy plik na serwerze, pod słowem kątem słowa "vote" i nie znalazłem nic.. :/ Nie wiem co odpowiada za przypisanie go w tym miejscu, albo w ogóle co przypisuje te nazwy.

Co do komponentu acepolls sprawdziłem dokładnie pliki xml tłumaczenia i w nich jest wszystko przetłumaczone poporawnie, więc chyba problem jest podobny do powyższego, coś odpowiada po prostu za przypisanie odgórnie nazw prosto z szablonu, ale ręce załamuję, bo nie wiem gdzie mogę to znaleźć :/

Jakieś złote rady ? Pomysły gdzie tego szukać ?
Za chociaż domysły będę bardzo wdzięczny.

a_m
22-02-2012, 23:02
kolega Gall już napisał, czego Ci brakuje; masz plik pl-PL.mod_acepolls.ini w language/pl-PL?

sokl
22-02-2012, 23:06
Oczywiście, że mam i tak jak napisałem jest on poprawnie przetłumaczony, co widać nawet w moim linku z pierwszego posta, wewn. strony działa, a w pozycji po lewej jest nadal vote.

Wyciąg z pliku xml:
COM_ACEPOLLS_VOTE="Głosuj"

a_m
22-02-2012, 23:09
COM_ACEPOLLS_VOTE jest etykietą komponentu; etykietą modułu, która powinna znaleźć się w pliku językowym modułu pl-PL.mod_acepolls.ini jest MOD_ACEPOLLS_VOTE

sokl
22-02-2012, 23:23
a_m - robimy postępy :) Masz rację, w takim razie chyba autor tłumaczenia trochę źle to rozegrał, ale - dodałem za Twoją poradą odpowiednią linijkę, to samo zrobiłem dla "view details". Pojawia się nowy problem. Na tym nowym "głosuj" po wciśnięciu wyskakuję teraz błąd w XML:

This XML file does not appear to have any style information associated with it. The document tree is shown below.

Zagłosować można nadal tylko tym wewnętrznym "głosuj" które od początku miało prawidłowy język.

A z kolei "zobacz szczegóły" działa poprawnie, bez błędu, do czasu.. Gdy już pokaże się szczegółowy widok ankiety ( wykres kołowy) to po lewej stronie znów można zauważyć, że jest napisane w języku ang. view details.. Cyrk na kołach z tą sondą. Ale jako jedyna oferuje potrzebne dla mnie możliwości.. Damy radę i z tym powalczyć ?

Gall Anonim
22-02-2012, 23:31
@soki czy ty czytasz to co zostało napisane?
pl-PL.mod_acepolls.initego pliku raczej ci całkowicie brak
próbujesz dopisywać tłumaczenie prawdopodobnie w pl-PL.com_acepolls.ini a masz go umieścić w pliku wskazanym przez a_m - zaraz dostanę odpowiedź że takiego pliku nie znajdujesz - to go stwórz
ot i cały problem.

sokl
22-02-2012, 23:58
Mea Culpa! Przepraszam.
Plik stworzony - na zasadzie kopii com. i zmianie przedrostków z com. na mod. ale nadal są błędy - ten sam problem z XML - oraz błędy typu :

Zapomniałeś(aś), ale przecież już głosowałeś(aś)! MOD_ACEPOLLS_ONLY_ONE_VOTE_P

Gall Anonim
23-02-2012, 00:04
MOD_ACEPOLLS_ONLY_ONE_VOTE_P - to jest możesz oddać tylko jeden głos a błędy to ci mogą również z powodu używania zwykłego notatnika wyskakiwać
a i jeszcze jedno jak już chcesz się tak bawić to skopiuj angielski plik językowy dla mod => przemianuj na pl i wrzuć do polskich językowych po przetłumaczeniu bo ciągle robisz to nie tak jak powinieneś

sokl
23-02-2012, 01:38
Zaczynam tracić nadzieję, że uruchomię te sondy..
1.Więc może ostatni raz - jak naprawić problem z brakującymi stylami ? :(
2. Czym taki plik mogę zakodować, by poprawnie wczytał się na serwer i nie sprawiał problemów :(

Obiecuję, że jak już zarobię mój pierwszy milion w nowej branży, to syto wspomogę PCJ :(

---------- Post dodany o 01:38 ---------- Poprzedni post był o 00:27 ----------

Zakodowane :) Dzięki Waszym poradom, zaraz sam zacznę pisać i kodować .. :D
Została ostatnia przeszkoda - style XML.
Wiem, że chcecie mnie, trolla, wysłać już w kosmos, ale popatrzcie łaskawym okiem, że nie chce "gotowców" a wykazuję wolę walki i chęci do nauki ;)

Pozdrawiam

nikszal
23-02-2012, 07:44
Tutaj masz tłumaczenie strony frontowej modułu AcePolls
5107

sokl
23-02-2012, 11:22
Dziękuję ! Było pełne, mnie się nie chciało wczoraj wszystkiego tłumaczyć :)
Sprawę rozwiązałem tak :
Wszystkie paki językowe wgrałem do oryginalnej instalacji i taką wgrałem od nowa na joomla, bo cały czas wyskakiwał błąd styli xml.
Chodzi jak marzenie teraz :) Tyle problemów, przez złe tłumaczenie :) Dzięki śliczne za całą pomoc i cierpliwość :) Pewnie jeszcze się wkrótce odezwę, w innym wątku z innym problemem ^^

Pozdrawiam!