PDA

Zobacz pełną wersję : Podwójne meta opisy oraz tagi tytułowe - pytanie



DG1
22-02-2012, 19:08
Witam (jeśli założyłam temat w nieodpowiednim dziale to przepraszam )

Mam do was pytanie odnośnie strony znajomego, (poprosił mnie o pozycjonowanie - domena ma ok 4miesięcy na samym początku pojawiała się w wynikach wyszukiwania na niektóre frazy kluczowe a teraz nic nie ma. Strona na pewno nie jest zbanowana.)


mianowicie - w narzędziach dla webmasterów zauważyłam, że strona ta ma podwójne meta opisy (817) i podwójne tagi tytułowe (188)


To zapewne jest również powodem do tego, że strona nie pokazuje się na żadne ze słów kluczowych w wyszukiwarce. Strona ta pełni rolę sklepu więc niektóre produkty pojawiają się w kilku kategoriach (używany moduł sklepu to File Seller) np:

/index.php/abc/kategorie-a-o/ade.html?view=product&id=101
/index.php/abc/kategorie-a-o/ade.html?view=product&id=39


Co mogę zrobić aby naprawić te błędy? czy istnieją jakieś komponenty czy moduły które mogą to zmienić? A może można zablokować te podstrony plikiem robot.txt?


Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Jerry77
26-06-2012, 14:10
Nom, mam to samo z tym, że nie aż tyle bo jedynie 11. Z tego co widze to mineło ponad 6 m-cy i cisza. Jeżeli dałaś radę i wiesz w czym tkwi problem to prosiłbym Ciebie o poradę.

Pozdrawiam,
Jerry77

Danielo85
26-06-2012, 15:10
Również przyłączam się do pytania. Podobnie jak u przedmówcy problem występuje, ale nie aż w takiej skali.

Wysyłane z mojego GT540 za pomocą Tapatalk 2

Jerry77
26-06-2012, 18:15
@Danielo85
Podobno wystarczy ustawić poprawne adresy tj. bez znaczników .php i .html np: www.domena.pl/przykład i poczekać na aktualizację GTW oraz wygenerować nową mapę witryny co powinno przyspieszyć sprawę. Napiszę za kilka dni jak się przegryzie czy pomogło.

big_krzysiek
26-06-2012, 20:17
@Jerry77 i Danielo85. Niestety w Joomla 1.5 nie da się do końca rozwiązać tego problemu. Jak opanujecie częściowo problem tagów i opisów, dopadnie Was problem paginacji. Możecie poszperać SEO&Metadata (http://extensions.joomla.org/extensions/site-management/seo-a-metadata/title-management) na JED.
Pod względem SEO o niebo lepsza jest wersja 2.5.

Co do postu DG1 ... domena pojawiła się wysoko w wynikach Google...prawdopodobnie zanim zostało rozpoczęte tzw. pozycjonowanie. Niestety wprowadzony w tamtym czasie algorytm Panda spowodował, że techniki stosowane dotychczas zrobiły więcej złego niż dobrego.

Jerry77
26-06-2012, 20:37
@big_krzysiek
Dzięki za odpowiedź :) Nareszcie coś się ruszyło w temacie :) Skoszystam z porady, poszperam tam gdzie radzisz i może coś się wyklaruje :)

Pozdrawiam,
Jerry77 :)

www.deejayjerry.pl (http://www.deejayjerry.pl)