PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla 2.5 zmiana template dla drzewa menu



ten.mariusz
23-02-2012, 13:00
Witam wszystkich.
Zastanawiam się nad wdrożeniem Joomla do moich potrzeb.

Szukam, szukam ale chyba mam problem z terminologią bo jak by tematu nie było.
Może szanowne koleżanki i koledzy z tego forum pomogą mi się odnaleźć w tej sprawie?

Mam problem z Administracją Joomla 2.5 tzn z ustawieniami dziedziczonymi w konfiguracji niektórych rzeczy. Np. Jak szybko i prosto zmieniać template dla całego drzewa menu? Obecnie za każdym razem muszę przeklikać całe drzewo. Fajnie aby przy dodawaniu nowego menu od razu pojawiała się domyślnie już wybrana templatka w dla tej gałęzi.
Teraz robię to tak: "Admin>Szablony>Edytuj styl> Przypisz do pozycji menu" — brakuje mi opcji zaznaczenia przy nazwie drzewa menu tak aby dodanie dowolnego menu w tym drzewie dziedziczyło ustawienia nadrzędne. Projektanci Joomla tego nie przewidzieli czy ja nie potrafię tego skonfigurować? Wiem o ustawieniach globalnych ale nie działa tak jak bym tego sobie życzył.

Z pozdrowieniami
Mariusz

---------- Post dodany o 13:00 ---------- Poprzedni post był o 12:45 ----------

Podobny problem mam z ciągłym wyłączaniem widoku modułu w całym drzewie menu.
Teraz, pod dodaniu nowego podmenu w konkretnym drzewie menu ogromny kłopot administracyjny sprawia mi rozklikiwanie od nowa wszystkich modułów tylko po to aby odznaczyć w nich "nie pokazuj w tym nowym menu".
Nie rozumiem dlaczego nie ma prostej opcji, która w ustawieniach modułu umożliwia raz kliknąć i np. wyłączyć wyświetlanie modułu dla całego drzewa i każdego dodanego w nim nowego menu?

— Proszę odpowiedzieć gdzie popełniam błąd?