PDA

Zobacz pełną wersję : maly pad...czego moze to byc wina?



KxL
17-12-2006, 13:57
Witam ponownie,

chcialem dodac w panelu administratora nowe menu...dowalo i sie zwiesilo. Teraz wszystkie pozycje w menu zaczynaja sie od ". . . . . . . . ."wlasciwa nazwa...co sie stalo?

i nie da sie edytowac pozycji z menu:
"Fatal error: Allowed memory size of 20971520 bytes exhausted (tried to allocate 4165 bytes) in /home/.../ftp/joomla/includes/joomla.php on line 2450"

<update> wystarczylo usunac blednie wpisane pole w bazie (czyli ten odnosnik w menu ktory dodawalem) i kropki zniknely. Ale nadal nie mam mozliwosci dodania nowego odnosnika z panelu administratora. Musialem dodac w bazie recznie. Czego to moze byc wina? Dodam ze na localu dziala ok, przenioslem strone na serwer i tam nic nie dodawalem, wiec nie wiem czy tak jest od poczatku, czy teraz sie ten problem pojawil.
</update>

<update2>
probowalem dodac nowego uzytkownika i znowu problem...teraz wszystko ladnie dodal, ale nie ustawil kolejnego id, tylko id=0, wiec nie dzialalo to dobrze.
Mam tez edytor do dodawania artykulow przez uzytkownikow i on tez wywala blad:
http://www.pjwstk.edu.pl/~s2562/blad.jpg
</update2>

Pozdrawiam
Krystian

KxL
17-12-2006, 16:16
problem wynikł z tego, ze nie przeniosły sie informacje z bazy postawionej na moim kompie (paczka XAMPP) do bazy na serwerze nazwa.pl. Ta informacja jest autoincrement.Co teraz na to poradzic? Moge przeniesc baze jeszcze raz, ale przy przenoszeniu wszystkie polskie znaki zamieniaja mi sie na "?". Moze ktos mogłby mi powiedziec jak ustawić eksport bazy zeby wszystkie informacje mi sie przeniosły?

dzieki!

KxL
17-12-2006, 21:31
przeniesienie bazy jeszcze raz pomoglo, ale trzeba bylo zadbac zeby wszystkie auto_increament byly wpisane podczas tworzenia tabel. Kodowanie to juz inna bajka, ale pomoglo usuniecie wszystkich:
- collate latin1_general_ci, i
- DEFAULT CHARSET=latin1 COLLATE=latin1_general_ci

teraz wszystko work good...no poza div'ami w Firefoxie, ale to nie temat na tutaj :)

Pozdrawiam
Krystian