PDA

Zobacz pełną wersję : Ciekawy czy ktos zdzierży?



wk44
17-12-2006, 14:11
Mam dziwny przypadek.
Wczoraj zauwazylem znikniecie z mojej strony artykulow. Nie wyswietla ich ani na stronie glownej ani po wejsciu do działów. Co ciekawe wszystko dziala tylko tak jak by nie bylo tych artykulow. Po wejsciu do panelu admina i dalej do menu zarzadzania artykulami wyswietla mi nastepujacy komunikat:

DB function failed with error number 1016
Can't open file: 'jos_content.MYI' (errno: 144) SQL=SELECT c.*, g.name AS groupname, cc.name, u.name AS editor, f.content_id AS frontpage, s.title AS section_name, v.name AS author FROM jos_content AS c LEFT JOIN jos_categories AS cc ON cc.id = c.catid LEFT JOIN jos_sections AS s ON s.id = c.sectionid LEFT JOIN jos_groups AS g ON g.id = c.access LEFT JOIN jos_users AS u ON u.id = c.checked_out LEFT JOIN jos_users AS v ON v.id = c.created_by LEFT JOIN jos_content_frontpage AS f ON f.content_id = c.id WHERE c.state >= 0 AND c.catid = cc.id AND cc.section = s.id AND s.scope = 'content' AND c.sectionid = '6' ORDER BY cc.ordering, cc.title, c.ordering LIMIT 0, 50

Widac ze chyba cos z baza danych, napisalem wiec do serwerowni a CI odpisali zebym zaktualizowal joomle. Mialem 1.0.10, wiec upgradeowalem do 11tki ale problem nadal jest.
Co z tym robic?? Poradzcie.

stone
17-12-2006, 20:35
Aktualizacja nic tu nie pomoże (oczywiście dobrze że ją zrobiłeś) bo nie ma żadnym zmian w bazie, a w Twoim przypadku to błąd w bazie danych, coś się trochę pokicikało. Użyj polecenia REPAIR w phpmyAdminie aby narpawić tabele, powinno pomóc

wk44
17-12-2006, 23:33
Dzieki wielkie Stone, pomoglo.
Pozdrawiam

p.s. Tak z ciekawosci. Co moglo byc przyczyna uszkodzenia tej tabeli? I jak sie ew. zabezpieczyc przed czyms takim?