PDA

Zobacz pełną wersję : Darmowe szablony -wygląd strony internetowej inny, niż w oryginale...



Dobroduszny
24-02-2012, 15:55
Witam Panów.

Chciałbym korzystać z darmowych szablonów Joomla dostępnych w sieci.
Po zainstalowaniu szablonu, witryna nie wygląda jednak tak, jak w oryginale (na stronie twórcy).
Wyjątek stanowią oczywiście te szablony, które przygotowano w tzw. quickstart packages.

Proszę o poradę, jak sobie poradzić z wyżej wymienionym problemem.
Używam Joomla w wersji 2.5.1.

Dziękuję za pomoc.

Bazyl
24-02-2012, 16:08
Witaj,

Są na naszym forum również Panie...

Zainstaluj moduły i dodatki takie, jak na demo. I oczywiście odpowiednio skonfiguruj.

zwiastun
24-02-2012, 16:09
Są tutaj także Panie.
A jaki masz problem? Bo to, że "witryna nie wygląda tak jak w oryginale" problemem nie jest, jako że szablon to nie witryna, a jedynie szablon. Witrynę musisz stworzyć, umieścić w niej treści, moduły, itd.
Aby podejrzeć, jak to zrobić, masz projekty z przykładową treścią.

Cześć @bazyl i @Gall Anonim

Gall Anonim
24-02-2012, 16:10
Dobrodusznie Ci odpowiem że musisz się odrobinę podszkolić ponieważ demo szaty graficznej dla Joomla pokazuje ogólne możliwości wizualne przy przykładowym wypełnieniu treścią (quickstart to nic innego jak instalacja z przykładową treścią dopasowaną i skonfigurowaną do prezentacji konkretnej szaty graficznej Joomla) a instalujesz je albo na pustą Joomla albo na standardowe wypełnienia. To tak jakbyś chciał ubranie modelki i bieżącego pokazu mody na przyszły sezon w Mediolanie założyć na Panią która ma mocno rubensowskie wymiary. Za czarta nie będą wyglądać tak samo.
Pzdr

zwiastun
24-02-2012, 16:13
E tam, skoro już porównywać, to tak, jakby kupić ładną kieckę, przynieść do kawalerskiego domu, położyć na stole i dziwić się, że nie wygląda, jak ta modelka z Playboya :)

Dobroduszny
26-02-2012, 20:57
Cieszę się, że Panowie stanęli w obronie Pań.
Panie również, oczywiście, serdecznie witam.

Dziękuję za wszystkie porady. Już wiem więcej.


Witaj,

Są na naszym forum również Panie...

Zainstaluj moduły i dodatki takie, jak na demo. I oczywiście odpowiednio skonfiguruj.

Chciałem zapytać, czy w każdym szablonie (pliku *.zip) można znaleźć listę modułów i dodatków w nim zastosowaną. To by bardzo ułatwiło sprawę.
Ciekaw też jestem, czy w darmowych szablonach są wykorzystywane tylko darmowe komponenty.

Dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.

zwiastun
26-02-2012, 21:31
Chciałem zapytać, czy w każdym szablonie (pliku *.zip) można znaleźć listę modułów i dodatków w nim zastosowaną. To by bardzo ułatwiło sprawę.
Żartujesz?

Dobroduszny
26-02-2012, 22:37
Żartujesz?

Poważnie pytam.
I nie rozumiem za bardzo, skąd Twoje stwierdzenie...

I jeszcze raz poważnie.
Czy każdy użytkownik powinien być na tyle doświadczony, by rozpoznać każdy element oryginału strony (np. modułu wyświetlającego grafikę)?
Czy każdy designer używa tych samych modułów?
W jaki sposób mam rozpoznać moduły, które zostały wykorzystane w szablonie, aby później samemu je poustawiać na mojej stronie i "nałożyć na nie" szablon?

Dziękuję za błyskawiczną reakcję.
* Naprawdę cieszy mnie, że użytkownicy Forum są pomocni i niezwykle szybko angażują się w dyskusję.

Tradycyjnie, pozdrawiam.

zwiastun
26-02-2012, 22:58
Jak widzisz, Twoje zachowanie zostało odebrane jako niestosowne, choć wydaje się, że piszesz bardzo poważnie.
Ale ja, pytając, czy żartujesz, nie żartowałem. Zadałem tzw. pytanie retoryczne, które Cię powinno skłonić do refleksji, anie do odpowiedzi.
Więc na poważnie:
Chyba niezbyt rozumiesz, czym jest szablon. Ale ja Ci to już dość obrazowo wyklarowałem: to jak kiecka, co w nią różną lalę włożyć możesz. I z szablonem jest podobnie. Szablon nie ma żadnej treści, żadnych modułów, żadnych komponentów. I o tym każdy, kto z Joomla korzysta, wiedzieć powinien.
MOżesz natomiast rozpoznać, gdzie są pozycje modułów, ale to objaśniono w każdym poradniku do Joomla.

Dobroduszny
27-02-2012, 00:04
Jak widzisz, Twoje zachowanie zostało odebrane jako niestosowne, choć wydaje się, że piszesz bardzo poważnie.
Ale ja, pytając, czy żartujesz, nie żartowałem. Zadałem tzw. pytanie retoryczne, które Cię powinno skłonić do refleksji, anie do odpowiedzi.
Więc na poważnie:
Chyba niezbyt rozumiesz, czym jest szablon. Ale ja Ci to już dość obrazowo wyklarowałem: to jak kiecka, co w nią różną lalę włożyć możesz. I z szablonem jest podobnie. Szablon nie ma żadnej treści, żadnych modułów, żadnych komponentów. I o tym każdy, kto z Joomla korzysta, wiedzieć powinien.
MOżesz natomiast rozpoznać, gdzie są pozycje modułów, ale to objaśniono w każdym poradniku do Joomla.

"zwiastun", teraz rozumiem, czym jest szablon.
Zdaję sobie sprawę, że mogę nie znać podstawowych informacji, ale właśnie dlatego zacząłem pytać.
Jako że, korzystając z wrodzonej bystrości ;) i posiłkując się Twoją wypowiedzią, wpisałem w wyszukiwarkę Google: "Joomla, gdzie są pozycje modułów" i znalazłem poradnik wiki.joomla.pl, postaram się z nim zapoznać i zadawać pytania dopiero, jak jego treść nie pomoże mi w rozwiązaniu opisywanych kwestii.

Dziękuję Ci za pomoc.

Poprosiłem o pomoc na forum, ponieważ nie mogłem znaleźć odpowiedzi na moje pytania w Google, a chciałem dość szybko stworzyć kolejny serwis na swoje potrzeby. Dotąd korzystałem z quickstart packages i na razie na tym pozostanę.

Tymczasem, do usłyszenia.
Dziękuję wszystkim za wypowiedzi w temacie.