PDA

Zobacz pełną wersję : Migracja do 1.7 home



karol1985
24-02-2012, 18:14
Witam
Będę umieszczał stronęna serwerze home.pl. Jak się okazało mają wbudowany instalator w wersji 1.7.
Czy dodatek Jupgrade updatujestronę do 2.5? Czy jest mozliwość wykonania update tylko do 1.7. Dodam, że strona jest w 1.5.25

Winnetou
24-02-2012, 19:32
Następny masochista. Jak nie chcesz mieć problemów to uciekaj z home.pl tak szybko jak to możliwe.

karol1985
24-02-2012, 19:56
Może masz rację .Ale nie o to pytałem

Gall Anonim
24-02-2012, 21:59
Czy dodatek Jupgrade
a. Nie:)
Ponieważ taki dodatek nie istnieje

b. komponent jUpgrade cytując opis

jUpgrade is a simple Joomla 1.5 component that will download a version
of Joomla 2.5, decompress it and install it. After that, it should
migrate all of the data from old Joomla 1.5 to the new Joomla 2.5
installation.
Teoretycznie tak ale ..............
w Twoim przypadku o ile nie nastąpił jakiś nieznanym mi przełom w skryptach autorskich home.pl mogę co najwyżej życzyć szczęścia i prosić o dogłębne przemyślenie tematu zanim zasypiesz forum falą rozpaczliwych postów z wołaniem o pomoc.
Pzdr

zwiastun
24-02-2012, 22:14
Z Joomla 1.7 do 2.5.1 przeprowadza się aktualizację, a nie migrację.
O ile mi wiadomo, na serwerach home.pl zaszły zmiany, które powodują, że z aktualizacją z 1.7.x nie ma problemów, ale może źle słyszałem.

Gall Anonim
24-02-2012, 23:22
Dodam, że strona jest w 1.5.25
Cytuje

zwiastun
24-02-2012, 23:43
Masz rację, ale to, niestety, znów jakiś księżycowy pomysł.
Pisze człek, że będzie

umieszczał stronę na serwerze home.pl.
i jeszcze dopowiada, że mają tam

wbudowany instalator w wersji 1.7.
z czego wnioskować można sensownie tylko jedno:
że będzie instalował nową stronę i się martwi, bo instalator stary
(podkreślenia w cytatach moje).
Ja, niestety, od dawna korzystam z technik szybkiego czytania, nie sylabizuję każdego słówka i - bez urazy - odwykłem od logiki uczniów podstawówki.
Po sprowadzeniu na ziemię muszę, niestety, wyrazić jeszcze większe zdumienie:
A po kie licho umieszczać na home.pl stronę w Joomla 1.5.25, żeby ją dopiero na serwerze migrować do 2.5.1? Na serwerze, o którym napisano już na forum dziesiątki postów o problemach z instalacjami, migracjami i aktualizacjami.
Gdzie tu jakakolwiek logika?

pyziak
24-02-2012, 23:46
Gdzie tu jakakolwiek logika? Gdyby tu chodziło o logikę to tego tematu by nie było, bo logicznie myśląć po co pchać się na home.pl ? ( nie dość że drogi to nie przyjazny dla Joomla)

madmips
26-02-2012, 11:32
byłem sceptycznie nastawiony do postów typu "uciekaj z home" itp. Do momentu, aż pokusiło mnie sprawdzić np. nazwa.pl - niesamowite, jaka różnica - nagle okazuje się, że problemy nie istnieją! Naprawdę byłem święcie przekonany, że home jest najlepszy na naszym rynku. Sorry za OT.

Tomek80
26-02-2012, 17:04
Ja akurat sobie chwalę hosting w home.pl Nie mam żadnych dużych problemów. Zarówno J 1.5, 1.7 jak i 2.5 zainstalowały się bez problemu. Również administracja witrynami odbywa się bez najmniejszych przeszkód. Ja jestem z home bardzo zadowolony.

Gall Anonim
26-02-2012, 17:12
@Tomek80
Mam prośbę - o ile nie jest to tajemnicą możesz podać adresy swoich stron na home.pl bo chciałbym zobaczyć jakie komponenty masz w użyciu.
Pzdr

Tomek80
26-02-2012, 19:07
@Gall Anonim
Owszem to nie tajemnica. Adres strony to okonin.com.pl i stoi ona na J 2.51 na home.pl Może nie jest ona zbyt rozbudowana w porównaniu do innych flashowych stron. Ma kilka komponentów i z żadnym nie miałem problemów. Poprzednio miałem hosting na webd.pl i miałem więcej problemów

pyziak
26-02-2012, 19:38
@Tomku czy mógłbyś wymienić owe klika komponentów bo Ja jakoś nie zauważyłem ich, ba mało tego zauważyłem taki komunikat:

Nie masz uprawnień, by zobaczyć tę część witryny.pod pozycją menu :wynajem domków.
Dodatkowo pisałeś że i 1.5 .1.7 i 2.5 nie miałeś problemów, lecz uważam żeby nie korzystając z mego rozwiązania ( dotyczy J! 1.6-1.7) jeżeli się nie mylę @Gall... i @Kodhtml, potem podali też rozwiązania nie byłbyś wstanie zainstalować Joomla. Nie zrozum mnie źle Ja też coś robiłem na home.pl bo klient był przyspawany ja zawiasy w mojej furtce i nie twierdzę że się nie da, ale proszę Cię nie wprowadzaj użytkowników w błąd że jest to przyjazny hosting dla Joomla, mam nadzieje że to się zmieni, ale obecny stan jest jaki jest.

Gall Anonim
26-02-2012, 21:00
Cześć @pyziak - wpadłem tutaj na moment //jakieś choróbsko mnie dopadło i ledwo żyję od paru dni ale czasami jeszcze zipię :-)// natomiast mam propozycję - może tak @Tomkowi80 zadamy do rozwiązania zagadkę RSF850 ? :lol: hi, hi - no tak taki wskaźnik świadczy co nie co o poziomie bezpieczeństwa, a co za tym następuje jakości usługi.
Pzdr

pyziak
26-02-2012, 21:03
Pan @Tomek wyłożył się na Phoca i przyjazne url, na wiadomym hostingu,( http://forum.joomla.pl/showthread.php?61564-Phocagallery-3-1-5-i-mod_rewrite-Problem&p=275223&posted=1#post275223)
więc myśle że RSF... to nie jest dobry pomysł :)

Gall Anonim
26-02-2012, 21:13
RSF... to nie jest dobry pomysł
Nie, nie - chodziło mi tylko o to czy może @Tomek wyjaśni jakim cudem RSF jak sam Wiesz dał temu serwerowi na jednym z przeprowadzonych przez kogoś (:spoko:)teście 850 punktów na sto możliwych, hi, hi, hi
To tak jak przy odbudowie Warszawy po wojnie - Murarz Jan Kowalski 327% normy :zagubiony:
Pzdr

P.S. A swoją drogą to ciekawe że właśnie teraz
Pan @Tomek wyłożył się na Phoca i przyjazne url, na wiadomym hostingu,( http://forum.joomla.pl/showthread.php?61564-Phocagallery-3-1-5-i-mod_rewrite-Problem&p=275223&posted=1#post275223)
Złośliwy ten hosting jakoś, czy co?

Tomek80
27-02-2012, 19:26
No i po co te złosliwości i cynizm panowie moderatorzy. W wielu rzeczach się wyłożyłem na hostingu w homie, ale udało mi się dzięki pomocy innych naprawić i teraz jest ok. Poza tym z phoca też sobie poradzę. No, ale niektórzy nie są tacy zdolni jak wy. Przypominacie mi panowie moderatorzy forum ubuntu.pl

Bazyl
27-02-2012, 19:33
Witam,


W wielu rzeczach się wyłożyłem na hostingu w homie,
Nie korzystam z home.pl. Na moim hostingu instaluję wszystko, jak leci. Bez problemów żadnych.

Dwa dni temu miałem przykład suportu home: Nie działa? To nie nasza wina! To Joomla!...
A zabrakło miejsca w bazie danych. Po prostu... :)