PDA

Zobacz pełną wersję : Moduł wyświetlający HTML bazując na parametrach użytkownika



ZZi
25-02-2012, 14:14
Witam

Na wstępie przeproszę, jeśli pomyliłem działy.

Poszukuję pewnego modułu, który pozwala wyświetlać pliki html bazując na parametrach użytkownika. Być może ktoś takowy posiada? Próbowałem go stworzyć sam, niestety mam problem z odczytaniem parametrów danego użytkownika, co za tym idzie moduł nie spełnia swojej roli.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Jdwind
25-02-2012, 14:19
Na wstępie przeproszę, jeśli Cię nie zrozumiałem, ale możesz powiedzieć, co - jako autor posta - miałeś na myśli pisząc:

pozwala wyświetlać pliki html bazując na parametrach użytkownika?

ZZi
25-02-2012, 14:39
No tak, być może jest to niezrozumiałe, a więc:

Podczas tworzenia konta dodałem możliwość ustawienia paru parametrów, np. parametr grupa (zapisywany w kolumnie params w bazie danych). Chciałbym teraz, na podstawie wartości tego parametru (a więc istnieje potrzeba "wyłuskania" tej wartości z bazy danych) wyświetlić plik HTML dla odpowiedniej grupy (dla uproszczenia powiedzmy, że plik ten nazywa się <nazwa_grupy>.html).

nikszal
25-02-2012, 14:56
Możesz mnie uświadomić dlaczego ciężko kombinujesz z grupami w Joomla 1.5 kiedy w nowszej wersji (J. 2.5.1) masz to w standardzie?
Przerabianie Trabanta na Mercedesa ma uzasadnienie tylko w wyjątkowych przypadkach i chyba Twój przypadek nie należy do wyjątkowych?

ZZi
26-02-2012, 11:55
Ponieważ mam kilka innych parametrów, na których również bazuje, a ten był tylko przykładem
. Ponadto boje się kompatybilność niektórych komponentów ;>

---------- Post dodany 26-02-2012 o 11:55 ---------- Poprzedni post był 25-02-2012 o 15:03 ----------

Postarałem się samemu napisać taki moduł, niestety nie działa, czy ktoś może mi powiedzieć co robię źle?

Helper:

defined('_JEXEC') or die('Restricted access');

jimport( 'joomla.user.user' );

class parametryHelper
{
function getParams(&$params)
{
// Użytkownik + parametry
$user = &JFactory::getUser()
$group = $user->getParam('group', NULL);
$params->def('group', $group);
// I tak dalej

return $params;
}

}

mod_parametry.php:



defined('_JEXEC') or die('Restricted access');

// Helper
require_once (dirname(__FILE__).DS.'helper.php');

// Parametry
$params = parametryHelper::getParams($params);
$group = $params->get('group');
require(JModuleHelper::getLayoutPath('mod_parametr y'));


No i próba wyświetlenia:


<?php // no direct access
defined('_JEXEC') or die('Restricted access'); ?>
<div id="grupa_wysw" style="width:80px;height:80px;display:block;position:rela tive;background:red;">
Grupa: <?php echo $group ?>
</div>

Niestety jedyne co otrzymuję to biały ekran