PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacja Joomla 2.5.1 na sponsorowanym hostingu



Tasak
25-02-2012, 18:00
Witam , chciałbym zainstalować Joomla na swoim hostingu który sponsoruje mi kolega.
Właściciel b-host.pl, z tego co wiem firma dopiero się rozwinie, ale kolega za darmo zaproponował mi swoje usługi.

Problem polega na tym że wchodząc na stronę pojawia się instalacja, wybieram język i no właśnie...
Nic się nie dzieje, pomocy!

zwiastun
25-02-2012, 18:07
Albo kolega serwer dostosuje, albo znajdziesz serwer prowadzony przez kogoś, kto się na tym rzeczywiście zna.

Tasak
25-02-2012, 18:31
Dostosuje? To znaczy w jakim sensie? Fora takie jak MyBB działały, IPB też działał.

zwiastun
25-02-2012, 18:40
Ale jak widzisz, instalator Joomla! się nie uruchamia. A czemu, to, wybacz, ale nie zajmujemy się wróżeniem.
Porównaj sobie wymagania instalacyjne Joomla z konfiguracją serwera i będziesz mieć odpowiedź.

Tasak
26-02-2012, 21:57
Serwer jest dostosowany pod wymagania Joomli w 100% zatem czemu ten błąd się pojawia?

nikszal
26-02-2012, 22:27
Serwer jest dostosowany pod wymagania Joomli w 100%
Skąd taka pewność jesli instalator nie uruchamia się?
Kolega tak powiedział?

Tasak
26-02-2012, 22:38
Wysłałem mu emialem wymagania z tej strony:

http://www.joomla.pl/wymogi-techniczne.html

Odpowiedział że wszystko jest dostosowane więc w czym problem ;x

nikszal
26-02-2012, 22:53
Podrzuć link do strony gdzie masz wgraną instalkę Joomla.

zwiastun
26-02-2012, 23:06
A Ty instalujesz Joomla 1.0 czy 1.5?
Ale dzięki za przypomnienie, że muszę uaktualnić artykuł. Bo wydawało mi się, że to już zrobiłem.

Tasak
27-02-2012, 00:00
board-proseven.pl

Proszę sobie zobaczyć!

nikszal
27-02-2012, 00:10
Serwer jest dostosowany pod wymagania Joomli w 100%
Serwer jest w niemieckim Data Center - Hezner Online AG, w tym samym, w którym jest np. linuxpl.com. U swojego hostingodawcy (linuxpl.com) "pykam" myszą krok za krokiem i instaluję Joomla bez najmniejszego problemu. Zatem powiedz swojemu koledze, żeby przyłożył się się porządnego skonfigurowania maszym, bo to tu leży przyczyna problemu i nie pisz więcej, że serwer jest w 100% przygotowany do instalacji Joomla, bo nie jest.

PeFik
27-02-2012, 02:01
Inne wyjście:
1) zainstaluj joomla lokalnie na localhoście
2) i przenieś na serwer za pomocą porady opisanej tutaj: http://blog.elimu.pl/3643-z-localhost-na-serwer-w-15-minut/
3) jeśli i ona zawiedzie, wiesz gdzie szukać winnego

Gall Anonim
27-02-2012, 10:17
@Tasak - sprawdź prawa plików na serwerze i podaj jakie masz.

Arete33
22-03-2012, 00:10
Dobra przestańcie sadzić na kolegę dobroczyńcę od serwera, bo to nie to
okazuje się, że to dośc częsty błąd z tym instalatorem nowej joomla 2.5 (1.6;1.7)
Wszyscy każą ustawiać odpowiednio PHP, podczas gdy wcześniejsze wersje joomla śmigały z prędkością światła na wysokości lamperii
Otóż 2 dni temu dołączyłam do grona zaszczytnie dotkniętych tym błędem, zaczęło się od tego, że nagle nie mogłam się zalogować do admina, reinstalacje sajtu z buckupów nie przynosiły efektu
Zrozpaczona próbuje instalcji od początku, a tu suprajs
instalator nie przechodzi do drugiego kroku!
Na marginesie dodam, że na tych ustawieniach serwera i na tej domenie i w tym katalogu już była postawiona joomla 2.5 i działała. To próba PONOWNEJ instalacji - na tych samych ustawieniach.
Co mnie zastanowiło to to, że na tym serwerze mam zaistalowane 6 innych joomli, 3 z nich to 2.5 i te śmigają dobrze.
No więc podsumowując, było dobrze dobrze, wieczorem się wylogowuję, rano już się nie mogę zalogować, a potem w tym samym miejscu nie mogę zainstalować joomla 2.5
Chwila przebłysku i sprawdzam na Operze, a tam działa wszystko cacy. Poprzednia przeglądarka to Firefox. Ale ponieważ Firefox ma Firebuga i takie tam inne to jednak wolę sajt odpalać w niej.
Na innej maszynie Firefox odpala instalatora bez problemów. Na mojej nadal wisi.
Zatem czyszczę ciasteczka, co więcej reinstaluję Firefoxa.I... nic.

Reasumując - to wina przeglądarki nie hostingu. Ale na czym polega ta wina jeszcze nie rozgryzłam, skoro usunięcie ciasteczek i reinstalacja programu nie pomaga.
Pytanie pozostawiam otwarte, aczkolwiek technicznie rozwiązanie z zamianą przeglądarki jest skuteczne.

---------- Post dodany 22-03-2012 o 00:10 ---------- Poprzedni post był 21-03-2012 o 23:46 ----------

No i sama udzielam odpowiedzi na wyżej postawione przez siebie pytanie.
Należy usunąć wszystkie ustawienia przeglądarki, nie tylko ciasteczka, ale również "ustawienia witryn" przynajmniej w Firefoxie
Po tym głębokim wyczyszczeniu ustawień przeglądarki instalacja odpaliła się bez problemów.