PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla dla czasopisma?



A.Mason
25-02-2012, 19:21
Poszukuję rozwiązania, które pozwoliłoby na tworzenie na Joomli czasopisma (miesięcznik, tygodnik, itp.) składającego się ze strony online i osobnych numerów (stanowiących zamkniętą całość).Mam nadzieję, że nie zamotam zbytnio. W schemacie kategorii w uproszczeniu wyglądałoby to tak:
- newsy
- numery:
-- nr 1
--- dział 1
--- dział 2
-- nr 2
--- dział 1
--- dział 2
Poszukuję czegoś, co pozwoliłoby na tworzenie spisu treści tylko dla pojedynczych numerów. Czyli aby ktoś, kto wejdzie w dowolny artykuł (niezależnie czy należy on do działu 1, 2 czy bezpośrednio pod kategorią "nr 1"), aby taki ktoś widział spis treści kategorii całego numeru.

Gall Anonim
25-02-2012, 21:44
Proponuję zapoznaj się z podstawami Joomla
Twój numer to nic innego jak kategoria główna
działy to subkategorie
spis treści to odpowiednio skonfigurowana lista artykułów z danej kategorii (określony porządek oraz ilość prezentowanych linków do artykułów)
Tak więc mówisz i masz - co więcej w standardzie - innymi słowy znalazłeś tylko o tym nie wiedziałeś.
Pzdr

A.Mason
25-02-2012, 21:58
spis treści to odpowiednio skonfigurowana lista artykułów z danej kategorii (określony porządek oraz ilość prezentowanych linków do artykułów)
Tak więc mówisz i masz - co więcej w standardzie - innymi słowy znalazłeś tylko o tym nie wiedziałeś.
Kiedy właśnie nie o kategorie i podkategorie, a o owo "odpowiednie skonfigurowanie listy artykułów" mi chodzi!
W jaki sposób zmodyfikować tą listę, aby pojawiała się tylko w określonej podkategorii (i żadnych innych), wraz z jej pod-podkategoriami, i zawierała wykaz obu?

Jdwind
25-02-2012, 22:01
Przypisać do odpowiednich pozycji w menu. Też w standarcie.

A.Mason
25-02-2012, 22:17
Przypisać do odpowiednich pozycji w menu. Też w standarcie.Kolejne numery (podkategorie) nie mają swoich pozycji w menu. W dodatku takie rozwiązanie wymaga powtarzania tego z każdym nowym numerem, a tego właśnie chcę uniknąć, ze względu na to, że chciałbym, żeby użytkownicy mieli jak najmniej roboty bez nadawania im uprawnień administracyjnych.

Gall Anonim
25-02-2012, 22:30
K2 - koniec i kropka
jak dla mnie do za dużo kombinujesz i daleki jesteś od upraszczania o którym piszesz
P.S. Zanim poprosisz o pomoc w sprawie K-2 przeczytaj o nim na wiki i jego instrukcje.
Pzdr