PDA

Zobacz pełną wersję : Eksport starej bazy danych do nowej instalacji



offellia
25-02-2012, 21:28
Witam serdecznie,

Chciałam się poradzić czy jest możliwość wczytania starej bazy z istniejącej strony do zupełnie nowej instalacji? Konkretnie to stara instalacja ma dużo błędów, pustych modułów - nie wiem czy wynika to z problemów serwera czy naszych wcześniejszych eksperymentów ze stroną.

Pytanie pewnie głupie, ale zastanawiam się czy jest możliwość wykorzystania starej bazy - zależy mi głównie na artykułach, i postawienie świeżej czystej instalacji i ponowne skonfigurowanie jej. Czy w takim wypadku stara instalacja musi mieć tą samą wersję co nowa? Czy jest w ogóle taka możliwość, czy w bazie danych również mogą pozostać zapisane błędy i taka czynność jest bez sensu? I ostatnie pytanie czy przy takiej migracji jest szansa na zachowanie starych urli?Z góry dziękuję za pomoc.

pyziak
26-02-2012, 00:30
Jeżeli są jakieś błędy np: powstałe w skutek doświadczeń na stronie :) to z pewnością większość ich znajduje się właśnie w bazie, jeżeli chodzi o Artykuły to oczywiście można je przenieść i to właśnie powinieneś zrobić, co do wersji to użyłbym tej samej a następnie zaktualizował do najnowszejn skoro piszesz w dziale 1.6+... to nie będzie z tym problemu

offellia
26-02-2012, 09:54
A w jaki sposób najbezpieczniej przenieść artykuły? Moża skopiować tylko tą część bazy, która za nie dpowiada, czy trzeba to zrobić programem?

Niestety jest ich dość dużo i dość mocno linkują między sobą, więc żeby nie dodawać sobie kliku dni pracy, dobrze by było zachować ich strukturę. Nie chciałabym także bawić się w przekierowanie 301 wolałabym zachować stare linki.

A co do wersji to uppss :zagubiony:, źle spojrzałam... strona stoi jeszcze na 1.5

Bazyl
26-02-2012, 10:17
Witam,

Patrząc na Twoje pytania jedynym rozwiązaniem wydaje się dział zleceń...

offellia
26-02-2012, 14:47
Ja wiem, że jestem raczej w tym temacie zielona, ale jestem samoukiem i prędzej czy późnej do wszystkiego sobie sama na spokojnie dochodzę.
Robiłam właśnie narzeczonemu migracje na inny serwer, i przy okazji pomyślałam, że warto by było zrobić ze stroną porządek. Jak będę miała czas zrobię kopię strony i spróbuję coś pogrzebać, uda się to uda nie to nie trudno. Jeśli to nie kłopot to byłabym wdzięczna za klika ogólnych wskazówek, czy jest w ogóle sens się za to zabierać, a jeśli tak to mniej więcej na co zwrócić uwagę.

zwiastun
26-02-2012, 15:32
Dane artykułów są w kilku powiązanych ze sobą tabelach:
1. #__content: tabela zawiera treści artykułów, dane poboczne i dane - klucze do innych tabel (sekcje, kategorie, użytkownicy)
2. #__content_rating: tabela zawiera statystykę ocen artykułów
3. #__category: tabela zawiera dane kategorii, do których w tabeli com_content są przypisane artykuły
4. #__section: tabela zawiera dane sekcji, do których są przypisane kategorie w tabeli #__category oraz artykuły w tabeli #__content
5. #__user: tabela zawiera dane użytkowników, którzy zostali przypisani w tabeli #__content jako autorzy artykułów
6. #__core_acl_aro: tabela zawiera dane przypisujące uprawnienia użytkownikom, których dane znajdują się w tabeli #__user
7. #__core_acl_aro_map: tabela zawiera mapowanie uprawnień - dane powiązane z tabelami #__user i #__core_acl_aro
8. #__core_acl_aro_sections: tabela zawiera dane powiązane pośrednio bądź bezpośrednio z danymi z trzech poprzednio wymienionych tabel.

Zainstaluj czysty Joomla 1.5. Następnie przenieś do bazy danych tej nowej instalacji wszystkie wymienione powyżej tabele (zastąp nimi czyste tabele z oryginalnej instalacji).
A reszta to już odtwarzanie struktury witryny i ewentualnie innych danych.

offellia
02-03-2012, 15:16
Dziękuję slicznie za podpowiedź, właśnie na takich wskazówkach szczególnie mi zależało.