PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacja Joomla! 2.5.1 zatrzymuje się przy zakładaniu bazy danych.



Kundelek
27-02-2012, 13:40
Witam,
Instaluje Joomla! 2.5.1 na serwerze home i natrafiłem na problem, którego nie znalazłem w innych postach.

Cały proces instalacji idzie poprawnie do momentu połączenia z bazą danych.

Wpisuje dane do połączenia z bazą, klikam "dalej". Przez pewien czas kręci się kółeczko, potem przestaje i nic się nie dzieje. Instalacja nadal jest na stronie do konfiguracji z bazą danych.

W bazie stworzyły się 61 tabele z 356 redordami. Wygląda więc jakby wszystko szło poprawnie, ale instalator nie przechodzi do etapu konfiguracji FTP.

zwiastun
27-02-2012, 14:37
Rozmawiaj z administratorem swojego serwera. Widocznie nie spełnia wymagań Joomla!.

Kundelek
27-02-2012, 14:39
Serwer jak wspomniałem stoi na Home.pl, który jak widzę sprawia problemy czasem. Ale żadnego podobnego nie znalazłem. Innym na Home działa.

PeFik
27-02-2012, 14:41
jeśli słowo "czasem" odnosi się do 90% przypadków, to tak! Czasem jest to nie na rękę. Wybacz, ale oni mają "doskonały" support który ci pomoże...

Bazyl
27-02-2012, 14:44
Np. powie, że strona nie chodzi z powodu błędów Joomla!, a nie, że brakło miejsca na bazę danych...

Kundelek
27-02-2012, 14:52
Podczas instalacji wszystkie punkty "Ustawienia wymagane dla Joomla! 2.5.1 Stable" są na TAK. Podczas tego procesu który się zacina nie wyskakuje żaden komunikat. W żadnym logu też nie widzę błędu.
Aby zwrócić się do home muszę najpierw wiedzieć gdzie leży problem.
Jakieś sugestie gdzie leży problem, albo jak do spróbować zdefiniować?

zwiastun
27-02-2012, 15:41
A skąd ktoś to ma wiedzieć, skoro wszyscy wiemy, że problem nie leży w Joomla, a Ty napisałeś, co napisałeś: że Ci się wiesza?

Kundelek
27-02-2012, 22:00
Nie wiem, dlatego poprosiłem o pomoc ludzi którzy się znają :)
Instalacja się nie wiesza, tylko nie przechodzi instalator do kolejnego okienka. Zakłada tabele w bazie ale interfejs instalacji nie przechodzi do następnego okienka.
W logach instalatora nic się nie zapisuje. Home niema prawa pomóc, jeśli nie powiem w czym jest problem, a ja nie potrafię go zlokalizować.
Czy instalacja Joomla! 2.5.1 powinna założyć 61 tabel z 356 rekordami? Co się dzieje po założeniu tabel, jest jakiś proces weryfikacji itp? Czy jest możliwość uruchomienia jakiegoś debuggera instalatora?

---------- Post dodany o 21:00 ---------- Poprzedni post był o 15:30 ----------

Żadnego pomysłu co może być przyczyną? Znalazłem rozwiązanie identycznego problemu dla rozwiązania "drupal".


Możliwe przyczyny: W trakcie poprzednich kroków plik default.settings.php został usunięty z katalogu sites/default, bądź zmieniono jego nazwę na settings.php



Rozwiązanie:

Należy przywrócić plik default.settings.php, najlepiej na ten ze świeżo rozpakowanej paczki instalacyjnej. W trakcie instalacji w katalogu sites/default powinny znajdować siędwa pliki - default.settings.php i settings.php

Ktoś orientuje się czy w Joomla! jest odpowiednik takiego pliku, może to podobny problem :)

Tomek80
27-02-2012, 22:46
1. Dałeś poprawne dane do połączenia z bazą danych
2. Wyłączyłeś statystyki na swojego adresu. Jak miałem wlączone ststystyki to nie mogłem ruszyć z instalacją.

Kundelek
27-02-2012, 22:50
1. Poprawne dane do bazy - tabele w bazie się stworzyły.
2. Wyłączone.
W home za pomocą jednego przycisku mogę stworzyć Joomla! z autoinstalatora, ale w wersji 1.7. Bardziej mnie ciekawi przyczyna problemu, nie śpieszy mi się z uruchomieniem :)

zwiastun
27-02-2012, 23:13
I uważasz, że to forum jest miejscem na szukanie rozwiązań problemów firmy home.pl i problemów użytkowników z tą firmą? (a nie z Joomla!)

Kundelek
27-02-2012, 23:29
Skąd od razu taka pretensja? :< Staram się rozwiązać problem, kto chętny i skoro do pomocy to z góry dziękuje, nikt nie musi na siłę pomagać.
Od tego chyba jest forum, aby móc poprosić o radę. A czy to jest problem po stronie home czy Joomla! będzie można stwierdzić po odszukaniu problemu.
Nie widziałem podobnego problemu zgłaszanego przez użytkowników home, więc zainteresowało mnie gdzie leży przyczyna, a jeśli miałbym dłużej się z tym rozwiązaniem zaprzyjaźnić wolę od początku problemy rozwiązywać a nie je omijać.
Problem jest o tyle interesujący że po stronie home.pl tworzą się tabele, tylko panel instalacyjny Joomla! nie przechodzi dalej i nie wyrzuca żadnego błędu - dlatego tutaj szukam pomocy :)

zwiastun
27-02-2012, 23:34
Bardzo interesujący problem, wybierz się go zatem rozwiązywać w odpowiednie miejsce: W celu rozwiązania problemu zapraszam tutaj. (http://home.pl/pomoc)
Bo na tym forum nie ma administratorów home.pl, którzy mają dostęp do swoich niepowtarzalnych rozwiązań, żeby je jeszcze bardziej udoskonalać.

Bazyl
27-02-2012, 23:34
W celu rozwiązania problemu zapraszamy tutaj link. (http://home.pl/pomoc)