PDA

Zobacz pełną wersję : FAbrik - edycja rekordów- mimo że jest tylko dla Admin to każdy może edytować



max-301
27-02-2012, 15:35
Hej, mam pytanie odnośnie Fabrika.
Dzisiaj wszedłem jako niezalogowany użytkownik w jeden z rekordów i okazało się że mam prawo do edycji.
Wcześniej był tylko podgląd formularza a teraz jest edycja. hmm ??

W danych Tabeli mam ustawione że możliwość edycji ma główny administrator a mimo to każdy może edytować.
Jak dam "View record" - Nobody to nikt nie może przeglądaćn wiec to dobre miejsce na ustawiania dostępu.


Tabelę i stronę podam na PW bo tak będzie bezpieczniej.

Raveren
28-02-2012, 21:30
Przetestowałem na czystej instalacji i wszystko jest OK. Jeszcze raz sprawdź ustawienia uprawnień. Może daj screeny z ustawieniami dla tabeli.

Raveren
29-02-2012, 09:08
Możesz jeszcze zmienić właściwości tabeli dodając pole (element) "user" i ustawiając "Dostęp"-> "Edit records" = Administrator + "Or use field" = user. Wszyscy będą mogli oglądać, a autor dodatkowo będzie mógł edytować. Sposób wymaga jednak rejestracji użytkownika ( np kierownika ekipy)
Sprawdź jeszcze czy przypadkiem nie jest zainstalowany jakiś komponent zmieniający zarządzanie użytkownikami w systemie - może powodować niespodzianki.

max-301
29-02-2012, 13:13
znalazłem winowajce - pole "or use field" miałem ustawione na "imię"
Po wywaleniu tego jest OK- czyli brak dostępu.

5135
dzięki za pomoc.

Raveren
29-02-2012, 14:12
Według mojej opinii niepotrzebnie dałeś link do formularza dla wszystkich pól tabeli. Wystarczy 1 - nazwisko!

max-301
29-02-2012, 14:16
wiem, nawet miałem już wyłączone ale potem z powrotem ustawiłem linki do wszystkiego :)