PDA

Zobacz pełną wersję : artykuł zależny od użytkownika



Gurden
16-01-2006, 21:35
chciałbym zrobić coś takiego: aby uzytkownik po zalogowaniu mogłby ogladać tylko artykuł przeznaczony tylko i wyłacznie dla niego i inny użytkownik nie móglby go zobaczyć z wyjątkiem administratora, który mogłby go także edytować.

powiedzmy cos takiego jak
uztkownik sie loguje i widzi np cennik przznczony tylko dla niego:)

jak to zrobic w joomli??

zwiastun
16-01-2006, 22:38
Bomba pomysł? A nie możesz się umówić z tym użytkownikiem na randkę? Albo wysłać mu maila? Ewentualnie prywatną wiadomość.
Ściągnij sobie komponent wzbogacający zarządzanie grupami, załóż dla każdego takiego użytkownika odrębną grupę i po sprawie. Tylko użytkownik z tej grupy i admini będą mieć prawo. Reszta wara od prywatnej korespondencji na stronie www :)
Ale pierwsze rozwiązania jako prostsze zdają mi się lepsze!

Gurden
16-01-2006, 23:52
Bomba pomysł? A nie możesz się umówić z tym użytkownikiem na randkę? Albo wysłać mu maila? Ewentualnie prywatną wiadomość.
Ściągnij sobie komponent wzbogacający zarządzanie grupami, załóż dla każdego takiego użytkownika odrębną grupę i po sprawie. Tylko użytkownik z tej grupy i admini będą mieć prawo. Reszta wara od prywatnej korespondencji na stronie www :)
Ale pierwsze rozwiązania jako prostsze zdają mi się lepsze!
Hmmmm no nie tak do konca bo potrzebowałbym założyc 300 grup!! :/
a jeśłi juz chodzi o ścisłość to potrzebuje to do publikacji ocen uczniów dla rodziców, którzy by po zalogowaniu widzieli oceny tylko swoich dzieci, więc pomysł z grupami ODPADA kapiszi??

zwiastun
17-01-2006, 02:41
Nie wiem co znaczy "kapiszi". Taki domyślny to ja nie jestem, żeby wydumać, do czego potrzebujesz to, o czym napisałeś w pierwszym poście (artykuły dla indywidualnych użytkowników). Przeczytaj raz jeszcze sobie.
Poszukaj na developer.joomla.org komponentu com_school. Natomiast na forum.joomla.org w tłumaczeniach znajdziesz plik języka polskiego

W naszej plikowni masz wersję 1.3 pl, ale może już się ukazała nowsza
Pobierz: Szkoła 1.3 PL (http://www.joomla.pl/index.php/component/option,com_remository/Itemid,15/func,fileinfo/id,92/)

PS. To jest ta wersja, co na developer. Tak że nie musisz szukac.

Gurden
17-01-2006, 11:42
Szukałem w komponentach czegos takiego ale musiało mi to umknąć:)
WIELKIE dzieki :*
jakbym mógł to bym cię uściskał

Gurden
17-01-2006, 15:30
pierwsza sprawa:
1. na wagoo nie da sie tego zainstalowac standardowa procedurą:/
2. zainstalowane lokalnie na moim kompie tez nie dzial wyslwietla sie problem Fatal error: Cannot redeclare mosstudent::$number in c:\wamp\www\joomla\administrator\components\com_sc hool\class.school.php on line 31

co z tym zrobic??
a czy istniej mozliwosc zainstalowania w jakis inny sposób komponentu?

livio
17-01-2006, 16:45
Ręcznie.

stone
17-01-2006, 17:14
Tu masz link do artukulu Zwiastuna http://www.pomoc.joomla.pl/pomoc/index.php/content/view/411/26/

Gurden
17-01-2006, 20:47
aby mozna było zobaczyc oceny trzeba podac numer ewidencyjny tylko ze jest on wpisywany jawnie bez maskowania jak mozna to zmienic??

mrok
21-01-2006, 00:59
przy czym komunikat:

Fatal error: Cannot redeclare mosstudent::$number in c:\wamp\www\joomla\administrator\components\com_sc hool\class.school.php on line 31

pojawiał sie u mnie po poprawnej instalacji

bobo233
10-09-2007, 12:28
mam ten sam problem Fatal error: Cannot redeclare mosstudent::$number in /usr/home/bobo23/public_html/nkjo/administrator/components/com_school/class.school.php on line 31 joomla 1.0.13