PDA

Zobacz pełną wersję : I znów problem z bibliotekami jQuery



Mateluta
28-02-2012, 13:24
Witam Was! Myslałem, ze obejdzie się bez Waszej pomocy, ale niestety - może Wy zaradzicie dobrym słowem. Otóż zainstalowałem sobie dodatek JB Library, potem jQuery Includer, który wrzuca jQuery an samą górę, tuż za rozpoczęciem tagu head. Na stronie uzywam własnego kodu jQuery. Swój kod jQuery zaczyna się od jQuery, aby nie było konfliktu. Wszystko jest fajnie, ale na jednej z podstron zainstalowałem formularze Chronoforms. Tutaj jest tak, że albo działa walidacja w Chronoforms, albo moje skrypty jQuery - nigdy razem. Co robić? Może ktoś rzuci jakąś radą? Jak to powinno być? Najpierw od góry patrząc jquery z jQuery.noConflict() a potem ładowane mają być biblioteki Mootools? Już straciłem wszystkie nerwy...

---------- Post dodany o 13:24 ---------- Poprzedni post był o 13:08 ----------

Problem jest taki, że na jednej stronie mam formularze korzystające z MooTools oraz własny skrypt jQuery. Na samej górze po head jest wstawione jQuery.noConflict() - w jednym pliku js jest biblioteka jQuery, a na końcu pliku (na dole) jest jQuery.noConflict(). I nie chce to ze sobą razem działać...

headge
28-02-2012, 13:36
Jblibrary domyśnie ładuje jquery w noconflict, ponadto ma opcję wyłączenia innych bibliotek jquery (remove other instances... - enable unique na tak) w razie gdyby jakiś dodatek ładował swoje.
A plugin jquery includer jest tu niepotrzebny, zobacz czy da się załatwić sprawę tylko opcjami JB_library.

Mateluta
28-02-2012, 13:43
Próbowałem JB Library na wszystkie sposoby i nic. Ogólnie rzecz biorąc chyba nie do końca rozumiem pewne rzeczy. Otóż mam taką sytuację, że jest jeden plik js w jQuery, który się wykonuje, a plik jQuery poniżej neigo już się nie wykonuje! Sprawę już rozwiązałem -aczkolwiek nie jest to rozwiązanie najszczęśliwsze. Otóż na pocxątku po head ładuje się plik jQuery z noconflict, a na jednej stronie (gdzie uzywam jqoery i mootools) musiałem ręcznie (gdzieś w środku sekcji head) dodać bibliotekę jQuery, bo inaczej mój kod nie zostałby wykonany... Albo czegoś nie wiem, albo cuda się zdarzają

naszeportale
09-03-2012, 12:47
Podpinam się pod temat. Zanim zacznę pisać to najpierw ściągam rękawice i rzucam je na ziemię - poddaję się...

Joomla 1.5.25, serwer VPS, poza stroną jeszcze 18 postawionych na Joomla 1.5.25 z podobnymi modułami. Wszystkie działają a tylko w jednej siadły moduły. Przewaliłem wszystko gdzie było to możliwe. Zarówno na własną rękę, jak i zgodnie z poradami. Nic nie skutkuje. Żaden dodatek działający na JQUERY, od wczoraj śmigają flashowe bajerki, które udało mi się dograć i odpalić, mam w nich nawet rotator banerów reklamowych klientów. Na początku wywaliło autson skitter. Potem przestało chodzić wszystko co jest związane z przeglądaniem zdjęć z shadowboxem ( np. mavickThumbnail).


Wczoraj cały dzień próbowałem wojować z bibliotekami tak jak na forum jest napisane, czyli czyszczenie, biblioteki z google, sc etc. wszystkie możliwe dodatki, włączone pojedynczo, naraz. Wszystko... Narobiłem sobie już takiej rozpierduchy w głowie że myśleć mi się nie chce... ale wiem jedno. Wszystko śmigało nagle przestało. Czemu? Bladego pojęcia nie mam. Chciałem zaktualizować newsa w rotatorze i zobaczyłem czarne pole zamiast zdjęcia, opisu i linku. Na pewno jest ktoś kto może mi podpowiedzieć co zrobić, czego spróbować żeby dograć, szukałem na forum, czytałem uważnie. Może rozwiązanie jest bardzo proste a ja po prostu kombinuję jak zmęczony koń pod górę. Nie mogę przywrócić kopii bo wywali dodawane na bieżąco artykuły i komentarze. Kopię robię każdego dnia wieczorem, ale chyba teraz zacznę też rano.


Jeśli ktoś ma pomysł - proszę o pomoc bo czuje się jak baran który od kilku lat pracuje na Joomla i nagle okazało się że się na niej wcale nie zna... a jak ktoś to przeczyta i nie wie to proszę - napisz "nie wiem" bo czasem pod wątkami z trudnymi pytaniami wygląda to tak jakby problem był banalny, oczywisty i nawet nie ma sensu odpisywać.