PDA

Zobacz pełną wersję : Edycja szablonu - wiem że banał ale jeszcze dobrze tego nie opanowałem.. :(



husar
28-02-2012, 14:11
Witam mam takie zapytanko.. mam szablon o nazwie jt004_j15 dostepny jako odnośnik a widoczny po zmianie obrazków na stronie :
www.lepszastronamuzyki.netii.net a problem mam taki:
kiedy odświeżam stronkę na chwilę znika mi to białe tło które po chwili się pokazuje.. jak mogę jest usunąć? bardzo fajnie będzie wyglądać strona jak bym je zdjął. Z tego co zobaczyłem w css i html szablonu to są dwa obrazki początek i koniec i css ma resztę wypełnić między tymi dwoma kolorem białym, dobrze rozumiem? jeżeli nie to proszę mi wyjaśnić jak mogę usunąć to tło, ewentualnie jeżeli uznam że jednak na dłuższą mete nie pasuje jak to przywrócić..
dzięki wielkie i cierpliwie czekam na odpowiedź..:)
Hej!

wojsmol
28-02-2012, 19:46
Witam
otwórz /templates/jt004_j15/index.php szablon, znajdź
<div id="topr"><div id="topl"><div id="topc"></div></div></div>zamień na
<!--<div id="topr"><div id="topl"><div id="topc"></div></div></div>-->znajdź
<div id="botr"><div id="botl"><div id="botc"></div></div></div>zamień na
<!--<div id="botr"><div id="botl"><div id="botc"></div></div></div>-->otwórz /templates/jt004_j15/css/style.css, znajdź
#wrapper { margin:0 auto; padding:3px 0;position: relative; background:#fff;}zamień na
#wrapper { margin:0 auto; padding:3px 0;position: relative; /*background:#fff;*/}Pozdrawiam

husar
28-02-2012, 20:01
Z tego co widzę w kodach po prostu nie usuwam fragmentów kodu tylko je wydzielam do nieczytanych przez przeglądarki..dobrze rozumiem? Czy jeżeli dodam gdziekolwiek w html <!-- a za tym --> to bedzie to wykluczone z kodu?
i pytanie na przyszłość: jak mogę sam znajdywać takie rzeczy ? Firebug ? albo jakaś inna forma do tego, czy muszę nauczyć się szablonów żeby cokolwiek rozumieć?
Bardzo dziękuję za odpowiedź:) pozdrawiam ! * wpływa na konto!

wojsmol
28-02-2012, 20:16
Witam
Odnośnie komentarzy to wszystko zależy od tego czy w danym miejscu masz do czynienia z czystym html czy tez np html z elementami php. Przy czystym html stosujesz odpowiednio <!-- i -->. Co do metod znajdowania to podstawą jest firebug i wiedza czy dany fragment jest generowany przez szablon czy np. moduł.
Pozdrawiam