PDA

Zobacz pełną wersję : Zasadność używania K2



procek
29-02-2012, 09:03
Witajcie,
Ostatnio przesiadłem się na Joomla 2.5 - jestem miło zaskoczony zmianami w nowej wersji. Na wielu forach przewija się temat komponentu K2, który to niby pozwala na lepszą obsługę treści. Z tego co zauważyłem po 10h walki z K2 to fakt, że istotnie tak BYŁO jeśli go porównamy z Joomla 1.0 lub 1.5, ale rdzeń w 2.5 oferuje już niemal wszystko co K2. Tutaj pojawia się pytanie: Czy warto się pakować w K2 skoro większość wtyczek nie może pracować z treścią umieszczoną w ramach tego komponentu? Jakie macie doświadczenie z tym komponentem? I jeszcze małe pytanie na deser: Czy Joomla 2.5 obsługuje system tagów w taki sposób jak ma to miejsce w Drupalu czy właśnie K2?

pyziak
29-02-2012, 09:17
Myślę że będzie tylko samo przeciwników co zwolenników, po części masz rację że jeden z głównych celów powstania K2 został rozwiązany przez Joomla i to już od wersji 1.6 chodzi oczywiście o zagnieżdżanie kategorii, ale niestety to nie jedyna funkcjonalność K2, osobiście korzystam np: z dodatkowych pól przypisanych do grup no i mnogość dodatków do K2, trzeba było by tu jeszcze wspomnieć że K2 nie jest jednym tego typu komponentem wielkim konkurentem na pewno jest : FLEXIcontent (znam osoby bardzo doświadczone w zakresie Joomla, które twierdzą że jest lepszy od K2)

procek
29-02-2012, 09:25
Tylko zrobienie takich prozaicznych rzeczy jak Sitemap z K2 jest już problemem. Patrzyłem to faktycznie jest dużo wtyczek do K2 (choćby na stronie K2), ale w większości płatne - co jak co, ale do bloga (Joomla to średni pomysł na bloga, ale mając ponad 200 artykułów zaczyna mieć to sens) non-profit średnio mi pasuje kupowanie płatnych komponentów ;) Nie mogę znaleźć tagów w Joomla 2.5 i to mnie martwi - nawigacja oparta o taksonomię taka jak w Drupalu mogłaby mi się przydać. Jedno mnie w K2 rozwaliło - nie ma notyfikacji dla komentarzy - trzeba instalować JComments dla K2. Jak mam się bawić JComments to wolę chyba mieć artykuły w rdzeniu Joomla ;) Tak czy inaczej czekam na opinie, bo chcę wiedzieć co stracę rezygnując z K2 :)

PeFik
29-02-2012, 10:11
Wiesz jak to jest każdy ma swoje 3 grosze. Są pewne ograniczenia, które sam w części zauważyłeś, jednakże odpłatność za fajne rzeczy jest oczywista, i czasem warto wydac te $10 baksów, aby miec cos fajnego & uzytecznego. Pytanie jednak tkwi gdzie indziej, czy aby na pewno potrzebujesz np. tagi nad/pod artykułami ? Komenatrze jeszcze uzasadnione, stąd ew. potrzeba K2. Stąd PYTANIE KLUCZOWE: co chcesz osiągnąć dziś i za pół roku.

procek
29-02-2012, 10:23
Rozważam mieć nawigację na taksonomii :)