PDA

Zobacz pełną wersję : Nieprawidłowy identyfikator (ID) macierzystej pozycji (nadrzędnej).



muhad
29-02-2012, 15:20
Problem z tworzeniem nowych artykułów.
Po wypełnieniu czego trzeba pojawia się komunikat:

Zapisanie nie powiodło się z powodu następującego błędu: Nieprawidłowy identyfikator (ID) macierzystej pozycji (nadrzędnej).
Dzieje się tak tylko z niektórymi kategoriami.
Dokładnie mówiąc:
podaje tytuł, treść, wybieram kategorię
klikam Zapisz i zamknij
efekt: pozostaję w edycji, komunikat o błędzie na górze strony (ze znakiem zakazu wjazdu:))
ale... artykuł jest zapisany tylko nie wyszedł z edycji (sprawdziłem w nowym okienku)
po kliknięciu Zamknij jest wszystko OK (artykuł w porządku, zapisany, gdzie trzeba)

Jakieś pomysły?

Dodam że instalacja 2.5 odbyła się przez migrację z 1.5 i od tego czasu takie wianki.

trzepiz
03-03-2012, 15:59
Może to pomoże --> http://www.trzepizur.pl/blog/1-joomla/131-nieprawidowy-identyfikator-id-macierzystej-pozycji-nadrzdnej-joomla-25x.html

Daj znać czy rozwiązałeś problem.

muhad
05-03-2012, 00:02
Kurcze! Nie lubię maruderów co czekają na odpowiedź i po każdej rozkładają ręce z grymasem: nie działa.
Ale tak to w tym momencie wygląda.
Wykonano:


W "Projektant menu" kliknąć "Przebuduj
W "Artykuły > Kategorie" kliknąć "Przebuduj"
Otworzyć każdą z kategorii, w których zapisywanie kończyło się błędem i ponownie ją zapisać. (Najpierw kategorie główne, następnie kategorie podrzędne)

Zarówno poprzenio utworzone jak i nowe artykuły zachowują się identycznie jak w opisie problemu.

Pogrzebałem nieco w bazie danych. To co zauważyłem (choć nie znam powiązań danych):
j17_categories: wadliwa kategoria ma w polu asset_id index rekordu niewystępującego w tabeli j17_assets (w której powinien być chyba)

Znalazłem odpowiedni rekord z j17_assets (po tytule) i poprawiłem w rekord j17_categories i.... DZIAŁA

Ale jak są jeszcze inne błędy to jak je automatycznie poprawić?

Prostrze rozwiązanie dla pojedynczej kategorii:
1. zmienić alias złej kategorii (np dodając do aliasu2)
2. założyć nową kategorię o tej samej nazwie
3. przerzucić artykuły ze złej do dobrej
4. wywalić złą
Ale nie lubię takich recept. :)