PDA

Zobacz pełną wersję : Atomicongallery zmiana nazwy komponentu - problem



czarnyblack
01-03-2012, 15:13
Witam.

Chciałem zmienić nazwę komponentu wyświetlaną w panelu administracyjnym w Joomla, ale coś mi nie wychodzi. Nazwę zmieniam w pliku com_atomicongallery.xsl i nazwa zmienia się w miejscu, w którym pokazuje zainstalowane komponenty i w menu, ale już komponent nie działa. Stwierdziłem, że jak podmienię nazwę "atomicongallery" na moją własną w we wszystkich plikach które ją zawierają, to coś pomoże, niestety nic to nie dało.

---------- Post dodany o 15:13 ---------- Poprzedni post był o 14:54 ----------

Dodam, że zmieniam to w paczce .zip przed instalacją

naszemiasto
01-03-2012, 15:42
spróbuj po instalacji, w pliku językowym

czarnyblack
01-03-2012, 16:43
W pliku językowym nie ma nic. Po instalce też zmianiałem w tym .xsl i nic. Ogólnie to jest ten fragment kodu odpowiedzialny za to:

<menu img="components/com_atomicongallery/assets/images/atomicon16.png" link="option=com_atomicongallery">MOJANAZWA</menu>
<files folder="admin">

W miejscu MOJANAZWA jest zadeklarowana nazwa Atomicongallery z kolei po instalce komponentu, jak wpisuje coś tam to nic się nie zmienia, a komponent działa. Przed instalką natomiast nazwa się zmienia, a komponent nie działa.

naszemiasto
01-03-2012, 18:46
wygląda na to że nie zmienisz nazwy - aby tego dokonać trzeba by przekopać praktycznie wszystkie pliki i pozmieniać tam nazwę komponentu na taką , którą chciałbyś u siebie widzieć - sądzę że gra niewarta świeczki. Bezkarnie możesz tylko zmienić nazwę wyświetlaną na liście komponentów.

czarnyblack
01-03-2012, 18:52
no właśnie przekopałem wszystkie pliki, pozmieniałem nazwę, ale nic nie dało. Aż tyle roboty nie było, program Windows Grep, szukasz tej nazwy w plikach i zmienia się po kolei ctrl+c MOJANAZWA i ctr+v i zastępuję, nie więcej jak 10 minut mi to zajęło. No nic, będę dalej kombinował aż coś wymyślę, a jeżeli ktoś ma jakiś plan to chętnie wysłucham.

zwiastun
01-03-2012, 22:52
A czemu to ma służyć? W czym Ci przeszkadza nazwa wyświetlana tylko na zapleczu?
Prosta zasada, nie znasz się, nie rozumiesz, jak coś działa, nie rusz Andziu tego kwiatka.

czarnyblack
02-03-2012, 02:50
HAHA to wytłumacz mi o WSZECHWIEDZĄCY czemu ma służyć to forum?

zwiastun
02-03-2012, 04:31
Aby sobie wzajemnie pomagać w rozwiązywaniu problemów z korzystaniem z Joomla! Nazwa komponentu jest nazwą własną, w korzystaniu z Joomla! nie przeszkadza.
Natomiast Forum na pewno nie służy temu, by kogokolwiek obrażać.