PDA

Zobacz pełną wersję : akebabackup i kickstart



andim
01-03-2012, 19:42
Witam,
Po pierwsze nie wiedziałem w jakim dziale napisć, czy w administracja, instalacje czy rozszerzenia bo temat nadawał by sie do każdego z nich. Po drugie już słyszę te słowa że znooowu poruszam taki temat a to było wałkowane już setki razy, ale ja cały czień dzisiaj siedzę i szukam samodzielnie różnych poradników i stron aby samodzielnie rozwiązać mój problem i nic coś jest chyba nie tak, chodzi mi o wypakowanioe kopii joomli zrobionej w akeba backup, niby mam ściągnięty ten program kickstart-3.3.2 ale on wogóle nie działa (ściągałem z różnych miejsc i każdy jest taki sam) po rozpakowaniu winrarem jest tam 17 plików ini i jeden plik php ale jak się go używa? żeby wypakował pliki kopii (4 pliki: htaces, log, index.html i plik ipa) gdy kliknę w ten plik kickstart.php to nie chce się zainstaliować ani nic wypakowywać tylko otwiera mi się on jakby do edycji programem KED i co z tym mam dalej zrobić?

---------- Post dodany o 19:42 ---------- Poprzedni post był o 19:40 ----------

pomóżcie, proszę

nikszal
01-03-2012, 19:49
pomóżcie, proszę
Zasadniczo na nikogo takie apele nie działają, i nie są zgodne z Reulaminem.

Zajrzyj do dokumentacji Akeeba Backup (https://www.akeebabackup.com/documentation.html) jeśli czegoś nie rozumiesz zamiast pisać blagalny post, bo forum nie służy wyjśnianiu rzeczy wyjaśnionych.

andim
01-03-2012, 20:53
Czy ta dokumentacja jest dostępna w naszym języku ? bo chciałem w końcu przeprowadzić tę operację i zamknąć temat, a naprawdę nie chodzi mi o łatwiznę szukam od rana w internecie jakiegoś poradnika i nic,

Bazyl
01-03-2012, 20:54
gdy kliknę w ten plik kickstart.php to nie chce się zainstaliować ani nic wypakowywać tylko otwiera mi się on jakby do edycji programem KED

Należy go otworzyć w pasku adresu przeglądarki: http://twoj_joomla.pl/kickstart.php

zwiastun
01-03-2012, 22:59
A gdzie to klikasz? Na serwerze internetowym? Na domowym serwerku? Jeśli na domowym na Linuksie, to chyba nie skonfigurowałeś odpowiednio Apache i w efekcie nie interpretuje ci plików php.
Na www.joomla.pl znajdziesz po polsku opis wcześniejszej wersji tego oprogramowania JoomlaPack - działa podobnie.

andim
01-03-2012, 23:04
serwer założyłem w netmark i tam do podfolderu "nazwasubdomeny"w folderze public_html wgrałem filezillą potrzebne pliki w trybie binarnym, zaraz poczytam o jomlapack

zwiastun
01-03-2012, 23:14
Ale z tego, że założyłeś w netmark dla mnie nic nie wynika. Jeśli - jak piszesz - klikasz plik kickstart.php i zamiast wykonania lub komunikatu błędu pokazuje Ci się treść w edytorze tekstu, to znaczy, ze serwer nie interpretuje plików php. Swoją drogą, nie bardzo rozumiem, gdzie Ty klikasz? Czyżby Ci się lista plików wyświetlała w przeglądarce?

andim
01-03-2012, 23:24
nie nie zrozumiałeś jak klikam na sam plik kickstart.php to on się po prostu otwiera w programie (domyślnym) ked a jak klikam na adres w przeglądarce (nie wiem czy właściwy podaję) to owszem jest jakiś komunikat błędu a mianowicie taki: You don't have permission to access /public_html/4you/kickstart.php on this server.
Additionally, a 403 Forbidden error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.
a klikam taki adres http://nazwa subdomeny/public_html/4you/kickstart.php

oczywiście w nazwasubdomeny wpisuję właściwą nazwę

headge
02-03-2012, 09:33
Po postu wrzuć na serwer do swojego katalogu pliki kickstart oraz kopię z akkeeby i wejdź przez przeglądarkę tak jak wchodzisz na swoją stronę http://mojadomena/folderzplikami/kickstart.php bez public_html i bez kombinacji ;)
Pzetestuj sobie też na localhoście - ściągnij sobie w tym celu uniserver albo jamp (właściwie to od tego powinieneś zacząć).

Gall Anonim
02-03-2012, 10:51
@andim
prościej - jak kickstart nie hula to:
Zrób sobie kopię akeeba ale nie jpa tylko zip
Ściągnij
Rozpakuj lokalnie w jakimś katalogu i prześlij via ftp do katalogu instalacyjnego
Potem już tylko wejście na domenę zaparkowaną w tym katalogu i instalacja analogiczna do standardowej - pamiętaj o przygotowaniu czystej/nowej bazy danych.
All

nikszal
02-03-2012, 10:55
prościej - jak kickstart nie hula to:
Spokojnie... na netmark.pl nie ma problemu z instalacją kopii strony wykonanej komponentem Akeeba, bo mam na tym serwerze konto i stawiałem stronki z archiwum jpa.

andim
02-03-2012, 23:02
dziękuję za pomoc, powód okazał się prozaiczny akeba przy tworzeniu kopii wytwarza plik o nazwie .htaccess który w swoim wpisie zawiera informację zabraniającą jakichkolwiek działań na tej kopii i po wgraniu tej paczki na serwer skutecznie blokował próbę rozpakowania archiwum.