PDA

Zobacz pełną wersję : [Joomla-Przemo] Profile użykowników



prezes
18-12-2006, 16:23
Witam
Czy jest jakakolwiek możliwość, jakimkolwiek komponentem, aby nie naruszać integralności pomostu joomla/przemo, móc jednocześnie korzystać z jakiegoś komponentu joomla, pozwalającego tworzyć dla każdego usera własną stronę, coś na kształ profili, gdzie będzie mógł np. napisać o swoch zainteresowaniach, wstawić własne zdjęcie itp. Obecnie na moim 'zmostowanym' serwisie userzy mają jedynie taką możliwość, wstawiając informacje o sobie w zakładce użytkownika na forum phpbb by przemo. Jest to jednak uboga funkcjonalność, jeśli chodzi o zdjęcia to tylko można dać avatar + 1 zdjęcie na usera. A jak zrobić, by w joomli można było taką stronę dla każdego usera tworzyć? Wiem, że z CB chyba obecnie nie można, bo CB wymaga innego modułu logowania, a co za tym idzie, narusza pomost.

Dylek
18-12-2006, 18:08
Moze Joomblog (http://joomlafreeware.com/content/view/103/52/)? Choc to nie do konca do tego sluzy...

prezes
18-12-2006, 18:54
Dzięki:) sprawdzę. Macie jeszcze jakieś pomysły wybrnięcia z tej sytuacji?

stone
19-12-2006, 21:29
Co do CB to się zgadza, niestety na razie nie. A generlanie można używać każdego komponentu który nie wymaga modyfikacji w plikach.

prezes
19-12-2006, 23:50
A co konkretnie możece polecić, chciałbym jak najwięcej funkcji z poniższych:
- własny profil: zdjęcia użytkownika
- możliwość komentowania profilu przez innych userów (księga gości)
- możliwość wprowadzania przez admina dowolnych pól dla userów do profilu, np. "ulubione zwierzę"
- możliwość przesyłania PW między userami (niezależnie od forum phpbbbyprzemo)
...dziwne, że do tej pory nie poznałem takiego komponentu, służącego pod rozwój joomli jako serwisu społecznosciowego - przecież takie "profile" zwiększają atrakcyjność strony. No i najlepiej, żeby komponent był po polsku. Coś polecicie?)
Wesołych Świąt.

juzio5
14-02-2008, 21:58
No nie przesadzaj, że nic takiego nie ma!
Jest nawet o wiele więcej tylko trzeba zakombinować trochę, pozglądać po stronach i forach, potestować i zobaczyć co najlepiej da się zaadoptować do swoich potrzeb.
Większość komponentów można modyfikować na totalnie swoje potrzeby np. zmieniając opisy w plikach językowych np. z "gość" na "gracz" czy "łepek" :)
a to o co pytasz to:
Community Builder 1.1 - profile - można dodawać i definiować własne pola wg swojego uznania i współpracuje z całą masą innych komponentów jak:
Forum Fireboard - choć tu integracja jest mała
Uddeim - Prywatne wiadomości - nawet fajnie się integruje z Fireboard i CB
GropJive - Integruje się z fireboard 1.0.3, CB i jeszcze kilkoma innymi komponentami
W CB masz możliwość dodawania znajomych i akceptowania zaproszeń jak w naszej klasie, dodawania własnych galerji, oceny profilu itp.
U mnie coś takiego działa testowo w całości jak chcesz to zarejestruj się i pobaw się tym:
http://aha44.pl
Tylko już nie pisz więcej że czegoś nie ma bo jest prawie wszystko, no może prawie do zrobienia w tym CMSie

Ps. wszystko co wymieniłem jest po polsku, a niektóre teksy można dotłumaczyć sobie samemu np. ze zwykłego słownika