PDA

Zobacz pełną wersję : jamp brak dostępu do phpMyAdmin



andim
02-03-2012, 09:57
po uruchomieniu jampa gdy klikam w zasobniku systemowym na napis phpmyadmin pojawia sie taki komunikat: Witamy w phpMyAdmin
Błąd
MySQL zwrócił komunikat:
Nie udało się nawiązać połączenia: błędne ustawienia.
phpMyAdmin próbował połączyć się z serwerem MySQL, a serwer odrzucił połączenie. Powinieneś sprawdzić nazwę hosta, nazwę użytkownika i hasło w pliku config.inc.php i upewnić się, że odpowiadają one informacjom danym przez administratora serwera MySQL.
Dodam że nic nie zmieniałem, jamp jest nowy dopiero co ściągnięty bo z tamtym gdzie miałem joomlę było podobnie

wini74
02-03-2012, 10:02
uruchom Jamp z poziomu administratora

andim
02-03-2012, 11:00
mam xp nie za bardzo wiem jak bo gdy daję uruchom jako ...administrator to jest jakiś błąd logowania, nie można się zalogować ograniczone konta urzytkownika i jeszcze cos tam pisze

---------- Post dodany o 11:00 ---------- Poprzedni post był o 10:15 ----------

znalazłem w internecie taką poradę: Problem nie leży po stronie serwera MySQL tylko programu phpMyAdmin. W folderze gdzie masz zainstalowany program phpMyAdmin powinieneś mieć plik config.inc.php. W tym pliku masz najprawdopodobniej wpisany niewłaściwy login lub hasło do serwera MySQL.
Najlepiej zmień poniższą linijkę:
KOD
$cfg['Servers'][$i]['auth_type'] = 'config';
na następującą:
KOD
$cfg['Servers'][$i]['auth_type'] = 'http';
Wtedy phpMyAdmin przy każdym uruchomieniu zapyta o hasło i login do bazy danych
Ale nie zadzałało

nikszal
02-03-2012, 11:10
Kolego!
Zainstalowany Jamp działa z marszu. Nie ma poblemu z phpMyAdmin.
Najprawdopodobniej miałeś wcześniej zainstalowany inny serwer lokalny, którego nie usunąłeś lub zostały po nim jakieś śmieci na dysku.

andim
02-03-2012, 11:24
już jest ok, zdziałało jak uruchomiłem jamp ze skrótu na pulpicie. Dziękuję za zainteresowanie i za odpowiedzi