PDA

Zobacz pełną wersję : Dlaczego banner w topie pokazuje się tylko na stronie głównej?



lazi
02-03-2012, 12:31
Witam serdecznie.
Korzystam z szablonu school-days-template na stronie: www.zpsstolec.pl. Po wybraniu szablonu (jakiegokolwiek) banner w topie pojawia się tylko na stronie głównej. Szablon jest standardowy, nie wiem czy sam coś naknociłem? Posiadam inną stronę na tym szablonie i wszystko działa bez najmniejszego problemu. Sprawdzałem kod i porównywałe z kodem na poprawnie działającej stronie, ale nie dopatrzyłem się, gdzie mogłoby być coś przestawione.
W firebugu pokazuje na podstronach brak całego diva odpowiedzialnego za banner, ale nie wiem, gdzie miałbym to poprawić, bo w pliku css odpowiedzialnym za kolor szablonu (green) jest wszystko OK.
proszę o pomoc

nikszal
02-03-2012, 12:41
Cztery lata jesteś na forum i masz problem z modułem?
Popatrz jaki moduł masz w pozycji 'top' i dla jakich pozycji menu jest przypisany.

lazi
02-03-2012, 13:35
W pozycji 'top' mam tylko 1 moduł i są to migawki, które są włączone a zatrzymałem tylko publikację art. w obrębie tegoż modułu. Moduł w topie przypisamy jest do wszystkich pozycji. Strona odświeża się bez zmian. Może jakieś inne propozycje?
pozdrawiam i dzięki za odpowiedź.

nikszal
02-03-2012, 14:23
W pozycji 'top' mam tylko 1 moduł i są to migawki,
Dziwnym zrządzeniem losu widzę tylko w pozycji top na stronie startowej www.zpsstolec.pl/ fotkę, a nie migawki.
Masz inne wytłumaczenie tego stanu rzeczy?

5143

lazi
02-03-2012, 15:41
Zgadza się w topie jest fotka, ale w modułach joomla przecież nie mam takiego, który okresla jak wyświetlana jest fotka w 'topie'. Fotka jest podmieniona, oryginalna także wyświetla się tylko na stronie głównej. Natomiast jak pisałem wśród modułów topa mam tylko migawki (z resztą specjalnie je włącze, aby były widoczne). Ale to przecież chodzi o coś innego. Nie wiem, który moduł jest odpowiedzialny za takie wyświetlanie strony?
kod w firbagu to:
div.banner {
background: url("../images/green/banner.jpg") no-repeat scroll center top #FFFFFF;
Na innych stronach serwisu brak tego diva, ale nie wiem jak to ustawić.

Karol99
02-03-2012, 17:40
Zobacz co masz w ustawieniach szablonu na zapleczu J! Czy aby nie ma tam ukrywania tego elementu na podstronach?...

naszemiasto
02-03-2012, 18:07
w pliku index masz funkcję ukrywania tego banerka na innych podstronach oprócz index.php. Wejdź na zapleczu w szablony, kliknij nazwę swojego szablonu, znajdziesz tam kilka opcji, między innymi hide banner - sprawdź jak jest ustawione i ustaw odwrotnie

lazi
03-03-2012, 13:24
w pliku index masz funkcję ukrywania tego banerka na innych podstronach oprócz index.php. Wejdź na zapleczu w szablony, kliknij nazwę swojego szablonu, znajdziesz tam kilka opcji, między innymi hide banner - sprawdź jak jest ustawione i ustaw odwrotnie

Kurczę, sorry za taki banalny problem. Oczywiście Karol99 i naszemiasto mieli rację. W szablonie stoi jak wół: Hide Banner from the internal pages - było na TAK.
Czasami rozwiązanie problemu jest tak proste, że ciężko je zauważyć.
P.S. Co nie zmienia faktu, że nikszal nie musiał być uszczypliwy. Wiem, że ludzie wciąż zadają te same, naiwne pytania. Można tego mieć dosyć, ale czasami ktoś po prostu ma gorszy dzień i jego szare komórki mogą pracować słabiej. Czy to oznacza, że nie należy mu pomóc?

dziękuję i pozdrawiam wszystkich