PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z komponentem kontakty



Worf
03-03-2012, 00:43
Witam, wydaje mi się, że do konca to nie działa prawidłowo a mianowicie. Chce użyć standardowego komponentu "Kontakt", w którym umieszczam sobie osoby do kontaktu. Tworzę sobie wizytówki, w opcjach wizytówki wpisuje adres mailowy do danej osoby z wizytówki. W opcjach wyglądu (w kontakty: Wizytówka) ukrywam adres email żeby nie pojawił mi się w kontaktach bo zaraz bede miał skrzynke zawalona spamem. Włączam "pokaż formularz kontaktowy" w opcjach formularza kontaktowego. Oczywiście tworzę też pozycję menu: Kontakty gdzie jako typ pozycji menu wybieram "Kategoria - lista kontaktów". Wszystko jest ładnie, pieknie ale jak wchodze w formularz kontaktowy i wypełniam pola obowiązkowe:
Nazwa,
Email (o jaki email tu chodzi. Myślę że o email osoby która wysyła formularz, tak żeby mozna było potem odpisac do osoby, która przysłała formularz)
Temat,
Wiadomość,

Po wypełnieniu tych pól wysyłam list, pojawia się podziękowanie za wysłanie listu. Ale wchodzę na skrzynkę i listu jak nie było tak nie ma. Bo chyba wysyłany jest formularz na adres email podany w opcjach wizytówki danego kontaktu? Być może się myle, źle coś robię. Bo raczej bez sensu jest żeby pokazywac adres email w kontaktach, ponieważ będize cały czas spam napływał na ten adres email. Myślałem, że ten formularz jest po to żeby można było z niego wysyłac wiadomości na emaila do danej osoby z listy kontaktu.

kczerny
22-10-2012, 23:24
Mam ten sam problem! Może "Zwiastun" coś doradzi?

pawelSafiStudio
23-10-2012, 07:44
Witaj. Kiedyś opisywałem już podobny przypadek. Sprawdź kogo masz jako nadawcę maila i jaki masz serwer. Sporo usługodawców wprowadziło filtry SPF, które sprawdzają czy adres e-mail nadawcy jest uprawniony do wysyłki przy pomocy php mail z danego serwera. Tutaj masz info na ten temat:
http://www.lemat.priv.pl/index.php?m=page&pg_id=97

Może spróbuj skonfigurować wysyłkę maili przy pomocy SMTP ?

Btw. zwróć uwagę na fakt, że np. w Joomla! 1.5 nadawca wysyłanego formularza kontaktowego jest zawsze opisany danymi, które podajesz w formularzu kontaktowym. Spróbuj jako nadawcę podać adres e-mail z hostem Twojego serwera.