PDA

Zobacz pełną wersję : Zend framework w joomla.



ramiro
03-03-2012, 18:28
Witam.
Nurtuje mnie pytanie w jaki sposób można użyć Zend Frameworka do rozwoju serwisu opartego na joomla? Mówiąc prost do czego może się przydać Zend?
Może to proste pytanie ale po prostu nie wiem.
Pozdrawiam.

//Możesz powiedzieć, co te dwa tematy maja wspólnego ze sobą?
//bazyl

Alojzy Ptyś
03-03-2012, 19:41
W taki, że pobierasz Joomla! instalujesz go. Pobierasz Zend'a i pakujesz do folderu root/zend. Otwierasz root/administrator/components i tu tworzysz folder com_nazwa czyli twój komponent. Tworzysz plik twojkomponent.php i kodujesz co tam chcesz.

Oczywiście zakładam, że rozumiesz i znasz strukturę folderów Joomla!, API obu frameworków.

Pytanie do czego Zend ?, jest tu najmniej szczęśliwe. Bardziej szczęśliwy jest fakt, że oba frameworki napisane są w PHP.

Bazyl
03-03-2012, 20:48
Czesc @Kurtz

Alojzy Ptyś
03-03-2012, 21:17
Niektóre rzeczy są za bardzo oczywiste. :blink:

Cześć @Bazylku.

a_m
03-03-2012, 21:34
a @Alojzy regulamin czytali?

ramiro
04-03-2012, 17:11
Witam.
Dla Was rozumiem, że są oczywiste dla mnie może nie. Czy ogólnie rzecz biorąc ZEND może być użyty w Joomla! do tworzenia komponentu czy do czegoś jeszcze?
Tak rozumiem strukturę folderów Joomla!. W Zend nie miałem możliwości pracować ponieważ posiadam podstawy php, a większość książkę, którą posiadałem rozbroiła mnie z powodu znacznych błędów w kodzie.

zwiastun
04-03-2012, 20:46
Nurtuje mnie pytanie w jaki sposób można użyć Zend Frameworka do rozwoju serwisu opartego na joomla?

Czy ogólnie rzecz biorąc ZEND może być użyty w Joomla! do tworzenia komponentu czy do czegoś jeszcze?

Może zdecyduj się, o co chcesz zapytać.
Ale tak czy owak i na pytanie pierwsze, i na pytanie drugie odpowiedź dla kogoś, kto wie, co to jest Joomla! i co to jest Zend, jest oczywista.
Jeśli natomiast ktoś nie wie, ani co to Joomla!, ani co to Zend, to niechaj zacznie od dowiedzenia się, skoro go to interesuje.

ramiro
04-03-2012, 22:19
Wiem czym jest Joomla. Jest CMSem systemem zarządzania treścią zaś ZEND framework jest biblioteką dla programistów PHP.

zwiastun
04-03-2012, 23:05
To nie rozumiem, o co i po co pytasz.
Joomla! ma swój szkielet projektowy, co nie znaczy, że nie można korzystać z innych narzędzi programisty. A korzysta się z nich, kiedy się wie, że można je wykorzystać, i wie się, jak je można wykorzystać.

ramiro
07-03-2012, 08:31
I dlatego zapytałem. Bo nie wiem jak korzystać z Zend frameworka podczas pod Joomla.

zwiastun
07-03-2012, 11:37
Ale to proste. Nie korzystaj.