PDA

Zobacz pełną wersję : Migracja z Joomli 1.5.22 i kilka wątpliwości



shroom
04-03-2012, 01:24
Witam,

Myślę nad dokonaniem migracji z Joomli 1.5.22 do nowszej, ale wcześniej chciałem zapytać o kilka istotnych dla mnie spraw.

Po kolei:
1. Do której wersji najlepiej zaktualizować i dlaczego? O ile mnie przeczucie nie myli najlepiej jest być zawsze na bieżąco z najnowszymi stabilnymi wersjami - czy się mylę?
2. Jakie są metody migracji? Wujek google podsunął mi tą oto dokumentacje: http://docs.joomla.org/Migrating_from_Joomla_1.5_to_Joomla_2.5 ,ale może są do tego jakieś wygodne wtyczki lub inne tricki?
3. Jak na sprawę migracji spojrzy Google? gdzieś wyczytałem że wystarczy wysłać do google nową mapę strony, ale ile w tym prawdy?
4. Jakich problemów mogę się spodziewać po akualizacji? z szablonem, modułami, komponentami, contentem strony?

To póki co wszystko.

Z góry dzięki za pomoc

zwiastun
04-03-2012, 01:32
Na 1. pytanie odpowiedź w tym, co przytaczasz w 2 pytaniu
Na 2. pytanie - chyba nie przeczytałeś tego, co tam jest, bo opis dotyczy m.in. "wygodnej wtyczki"
Na 3. pytanie - odpowie Ci Google, jakie tak naprawdę to ma znaczenie, skoro i tak nie ma innego rozwiązania
Na 4. pytanie - znów chyba nie przeczytałeś tego, co przytaczasz w pytaniu 2. Dokładnie takich samych jak w każdej migracji. Szablon musi być dostosowany do 2.5, komponenty trzeba zastąpić działającymi w 2.5.
Na forum posługujemy się językiem polskim i polskim słownictwem. Niejeden Jaś nie rozumie, co to jest "content" a 'contentem strony" to potworek językowy :)