PDA

Zobacz pełną wersję : JComments kCaptcha nie pokazuje się



wszystkozajete
04-03-2012, 14:04
Witam, mam problem z captchą w komponencie Jcomments, otóż gdy chcę dodać komentarz i trzeba przepisać kod ale.. tego kodu nie ma pokazuje się ramka a w ramce " kod antyspamowy"
próbowałem z kodem zawartym w tym temacie http://forum.joomla.pl/showthread.php?48235-JComments-Captcha-nie-wy%C5%9Bwietla-si%C4%99! .
mam wersję 2.2.0.2 i zmieniałem szablony nawet, podaje link do strony . www.gimnazjum2orneta.pl

sla
06-04-2012, 21:49
Ja też mam ten problem, w tej chwili zauważyłam, wcześniej z pewnością było dobrze! Nie pokazuje się kod w ramce. Na forum autora nic na ten temat nie znalazłam.

Gall Anonim
06-04-2012, 22:07
Sprawdźcie czy przypadkiem gdzieś w konfiguracji jest opcja kluczy: publicznego i prywatnego - jeżeli to ten typ capcha to tutaj zapewne jest problem.

sla
06-04-2012, 22:15
Nie wiem czy dobrze rozumiem opcja kluczy - nie bardzo wiem gdzie tego szukać. W konfiguracji jcomments? Chodzi o uprawnienia?: captcha jest ustawione dla public, dla zalogowanych nie. A do tego do tej pory to działało dobrze, nagle coś się zepsuło. W tej chwili wyłączyłam captcha również dla public, ale to żadne załatwienie sprawy.

TLo
07-04-2012, 19:12
Zacznij od aktualizacji wersji JComments. Wyszła już 2.3.0. Pracowałem i na wcześniejszej, ale problemu z captchą nie odnotowałem.

sla
08-04-2012, 21:40
Zacznij od aktualizacji wersji JComments. Wyszła już 2.3.0. Pracowałem i na wcześniejszej, ale problemu z captchą nie odnotowałem.
Ja też pracuję na 2.3.0, i też wcześniej - jeszcze parę dni temu - wszystko było dobrze i captcha działała jak trzeba. A teraz nie. I nie wiem, co się mogło zmienić.

---------- Post dodany 08-04-2012 o 19:40 ---------- Poprzedni post był 07-04-2012 o 22:01 ----------

OK, wyjaśniło się: niechcący zmieniłam uprawnienia katalogu i pliku html captcha, i dlatego nie było do niego dostępu. Może to się komuś przyda w takiej sytuacji.

TLo
09-04-2012, 11:43
OK, wyjaśniło się: niechcący zmieniłam uprawnienia katalogu i pliku html captcha, i dlatego nie było do niego dostępu. Może to się komuś przyda w takiej sytuacji.

I nie pokojarzyłeś, że zmiana praw do katalogu wpłynie na efekt finalny? Potwierdza się aksjomat - mniej grzebać, a wszystko będzie dobrze działać... :-) Ta prosta prawda to jedyne, co się może komuś przydać na przyszłość :-)

sla
09-04-2012, 15:13
No tak, łatwo powiedzieć... Żeby cokolwiek zainstalować muszę zmieniać uprawnienia, i trochę przesadziłam. Inaczej niestety, się nie daje.
A na błędach się człowiek uczy, to może czasem nauczyć i innych :)