PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z odtworzeniem serwisu na nowym hostingu z JoomlaPack



henry
05-03-2012, 00:39
Kilka razy przenosiłem serwisy na nowy hosting i tylko ostatnim razem był mały problem z zachowaniem poprawnego kodowania w bazie danych. Beckupy robiłem przez ftp. Teraz zrobiłem beckup przez Joomlapack - mam kilka wariantów plików, całość w zip, baza z serwisem osobno w zip, baza z serwisem osobno w JPA i baza w sql. Joomla 1.5.25 przenoszona na hosting az.pl. Pliki serwisu wgrałem na serwer ale jest problem z importem bazy danych. Importuje plik sql przez phpMyAdmin przy ustawieniach: kodowanie utf8 / tryb zgodności NONE

i wyskakuje mi błąd:
Zapytanie SQL:
--
-- Baza danych: `xxx`
--
CREATE DATABASE `xxx` DEFAULT CHARACTER SET latin1 COLLATE latin1_swedish_ci;


MySQL zwrócił komunikat: https://az0037.srv.az.pl:2083/3rdparty/phpMyAdmin/themes/original/img/b_help.png (http://dev.mysql.com/doc/refman/5.1/en/error-messages-server.html)
#1044 - Access denied for user 'yyy'@'localhost' to database 'xxx'

Próby wybrania innego trybu zgodności skutkują innymi błędami.
Może wybrać jakiś inny sposób przywrócenia serwisu?

Bazyl
05-03-2012, 07:38
Witam,

Zacznij od tego, że następcą JoomlaPack jest AkeebaBackup ;)
Zrób kopię Akeba, zobaczymy

henry
05-03-2012, 11:53
To już jest niemożliwe - poprzedni hosting zakończył się pół roku temu i serwis jest tam dawno skasowany. Z nowego hostingu dostałem następującą odpowiedź.

komunikat "#1044 - Access denied for user 'yyy'@'localhost' to database 'xxx'" mówi o braku dostępu dla użytkownika yyy do bazy xxx. Proszę w pliku sql użyć właściwej nazwy bazy danych i ponowić import. Jeżeli będzie miał Pan problemy z importem, proszę wgrać na serwer plik sql i podać nazwę bazy, a postaramy się go zaimportować.


Witam,

Zacznij od tego, że następcą JoomlaPack jest AkeebaBackup ;)
Zrób kopię Akeba, zobaczymy

zwiastun
05-03-2012, 11:57
Czemu ma służyć ten post? Nie chcę założyć, że celom innym, niż rozwiązanie problemu, a już razy parę miałem takie wrażenie.

henry
05-03-2012, 13:38
Czemu ma służyć ten post? Nie chcę założyć, że celom innym, niż rozwiązanie problemu, a już razy parę miałem takie wrażenie.
Problem spotykany w poście jest dość typowy - przenoszenie serwisu na nowy hosting. Każda tego typu sytuacja jest jednak inna i dlatego warto taki wątek prowadzić szczegółowo aby inni użytkownicy mogli z niego skorzystać. Właśnie dlatego zamieściłem odpowiedź hostingu. Nie wiem jeszcze czy to zadziała. Przeszukałem wcześniej forum i google w tej sprawie ale nic specjalnego nie znalazłem.

henry
15-05-2012, 00:47
Po kilku miesiącach wróciłem dzisiaj do tej instalacji i poszło.
Miałem 2 pliki JPA zrobione przez JoomlaPack - plik z serwisem i plik z bazą danych. Wrzuciłem je na serwer i dodatkowo pliki skryptu kickstart (chyba 3.5.4).
Przez cPanel wszedłem na hosting i utworzyłem czystą bazę danych - nadałem nazwę, użytkownika, hasło i co jest najważniejsze powiązałem tego użytkownika z bazą - wcześniej ciągle mi wyskakiwały błędy przy przenoszeniu tej bazy bo brakowało tego powiązania użytkownika i bazy danych.
Uruchomiłem z przeglądarki: domena/kickstart.php - otworzyła się strona z wyborem tych 2 plików do instalacji - najpierw wybrałem plik z serwisem. Wszystko poszło OK.
Potem nie pamiętam już czy powtórzyłem to z plikiem bazy danych czy też po wcześniejszym kroku pojawiło się okno instalacyjne Joomla - typowa instalacja, właściwie wszystko wystarczy potwierdzać tylko przy wczytywaniu bazy danych pojawią się błędy jeśli źle wpiszemy dane z wcześniej założonej przez nas czystej bazy lub gdy nie powiążemy w phpMyAdmin założonej bazy z ustanowionym użytkownikiem. Po zakończonej instalacji należy skasować lub zmienić nazwę katalogu installation na serwerze ftp.
Serwis działa (to jest inny serwis niż ten ze stopki) tylko nie działa forum - nie otwiera się bo nie znajduje linku forum.domena
Teraz jest 0.43 więc zajmę się tym jutro.
Jest jeszcze mały problem w bazie danych - 2 tabele mają - Metoda porównywania znaków: latin1_swedish_ci a powinno być tak jak w pozostałych: utf8_general_ci
Nie wiem czy to będzie miało wpływ na wyświetlanie polskich znaków.