PDA

Zobacz pełną wersję : [1.7] Wielojęzykowość



ocio
05-03-2012, 23:55
Hej, mam pewien problem. Chcę zaimplementować wielojęzykowość w mojej joomli (całość praktycznie mój moduł), mam zainstalowane dwa języki (pl, en) włączyłem natywny filter w panelu admina, dodało ładnie do adresu strony index.php/pl/ jednak jeśli zamienie pl z en (index.php/en/) dostaje wyjątek 500 z błędem o tym, że mój moduł nie posiada widoku, jednak na języku polskim wszystko działa poprawnie. Ktoś wie w czym może być problem ?

Dziękuję za pomoc,
pozdrawiam.

zwiastun
06-03-2012, 00:30
Czy ja dobrze rozumiem, że chciałeś zaimplementować w Joomla! 2.5 wielojęzyczność w oparciu o swój "moduł"? A po kiego grzyba, skoro Joomla 2.5 ma rdzenne rozwiązanie wielojęzyczności?
To jedno.
Drugie, a skąd ktokolwiek może przypuszczać, co jest, a czego nie ma w tym Twoim "module" i dlaczego nie działa on poprawnie? Gdyby posłużyć się przykładem: zbudowałem sobie swój moduł procesora do komputera i mi nie działa. Byłbyś w stanie powiedzieć, dlaczego?

ocio
06-03-2012, 08:49
Panie Seniorze.
Nie wiem skąd wziąłeś, że pracuje na joomli 1.7, skoro ewidentnie w tagu tematu jest 1.7.
Nie, mam swój komponent / moduł whateva, wszystko działa na wersji pl, jednak jeśli w linku pl zmienię na en (teoretycznie zmienię język strony), wysypuje się cała joomla dając komunikat o niemożliwości znalezienia widoku dla MOJEGO komponentu, który jest podpięty pod stronę główną.

Może rzeczywiście źle napisałem. Nie chodziło mi o to, że napisałem własny moduł języków (bo po co ?), tylko napisałem własny komponent/moduł w którym chce użyć wielojęzykowości. Sprawa jest prosta, mam komponent, może być nawet taki, który wyświetla na ekranie "hello world", całość działa na języku polskim, jednak na języku angielskim wywala wyjątek o braku widoku.

zwiastun
06-03-2012, 11:53
Może rzeczywiście źle napisałem.
Dokładnie tak.
Podobnie jak i tym razem:


Nie wiem skąd wziąłeś, że pracuje na joomli 1.7, skoro ewidentnie w tagu tematu jest 1.7.
Powiedzmy, że przejęzyczenie. Niemniej 1.6+, 1.7 ma aktualny numer wersji 2.5.1.

Zanim więc następnym razem spróbujesz sobie ironizować, Panie Debiutancie, to poczytaj swoją wypowiedź kilka razy, następnie kilka razy odpowiedź, aż zrozumiesz jedno i drugie.
Ad rem: nadal nie wiadomo, na jakiej podstawie ktokolwiek miałby odkryć, dlaczego Twój moduł nie działa. A powód wyjaśniłem Ci już obrazowo w poprzedniej wypowiedzi.