PDA

Zobacz pełną wersję : Formatowanie szablonu standardowego



kuba098
08-03-2012, 14:01
Nie potrafię tworzyć szablonów od podstaw dla joomli. Potrafię je zakodować do htmlu ale nie wychodzi mi konwertowanie go na szablon joomli.
Mam takie proste pytanie. Czy mogę stworzyć nowy szablon korzystając z jednego ze standardowych np: beez (Nie wiem czy licencja na to pozwala)
No i czy mogę pod nim wpisać siebie jako autora ?? Zakładając, że wykorzystuje same fragmenty kodu, grafika itd to moja własna robota.

ramiro
08-03-2012, 15:08
Możesz przerobić szablon ja_purity. Wszystko o tym jest na stronie joomla wiki. O przerabianiu i tworzeniu nowych szablonów są dość ciekawe kursy wideo na eduweb.pl
Stworzyć prosty szablon dla joomla nie jest większym problemem.

kuba098
08-03-2012, 15:34
Ale mam problem z zainstalowaniem. Korzystam z joomli 2.5 poweidzmy że zrobiłem najprostszy szablon, ale jak dodam go do katalogu templates to nie wyświetla mi się on w panelu admina. Więc nie wiem czy zrobiłem dobrze czy źle...

ramiro
08-03-2012, 15:39
To zależy. Jeśli jest wszystko ok i instalujesz go za pomocą przeglądarki w zwykły sposób powinien bez problemu się wyświetlać jeśli nie wysypał błędu. Nie mówisz nic o żadnym będzie więc zwróć uwagę w widoku masz szablony witryny czy zaplecza?

kuba098
08-03-2012, 16:41
Ok dzięki. Udało mi się zainstalować mój szablon i nawet działa jak powinien. Mam jednak problem z menu.

To fragment kodu odpowiadający za menu w htmlu

<ul class="menu">
<li><a href="index.html" class="parent"><span>Strona Główna</span></a> </li>
<li><a href="sklad.html" class="parent"><span>Skład Samorządu</span></a> </li>
<li><a href="regulamin.html"><span>Regulamin</span></a></li>
<li class="last"><a href="dzialanie.html"><span>Działania</span></a></li>
</ul>

Jak to przekształcić tak żeby menu było wstawione w panelu a tu znajdowała się pozycja "menu".
Jeżeli zrobię to w ten sposób


<ul class="menu">
<li><jdoc:include type="modules" name="menu" /></li>

</ul>
to wszystkie podstrowny wstawią się w jednym <li>
jak to zrobić właściwie ??

a_m
08-03-2012, 16:48
chodzi o to żeby żeby wszystkie pozycje które masz, były podrzędne względem takiej której nie masz + żeby było to menu rozwijane?

kuba098
08-03-2012, 16:55
Nie. Menu nie ma być rozwijane tylko jednopozycyjne. Pod tym linkiem możecie zobaczyć wygląd i działanie menu, które zrobiłem. http://prymusy.pl/su/
Chodzi mi o to że jak utworze w panelu menu i dodam te 4 pozycje: "Strona główna", "Skład samorządu" itd.. każdy link był zamknięty w znaczniki <li>

W ten sposób:

<li><jdoc:include type="modules" name="menu" /></li>
wszystkie pozycje menu zamykają się w jednym <li>

Jak to zrobić ??

a_m
08-03-2012, 16:59
chcesz mieć taki kod wynikowy? -



<ul class="menu">
<li>
<a href="index.html" class="parent"><span>Strona Główna</span></a>
<a href="sklad.html" class="parent"><span>Skład Samorządu</span></a>
<a href="regulamin.html"><span>Regulamin</span></a>
<a href="dzialanie.html"><span>Działania</span></a>
</li>
</ul>

kuba098
08-03-2012, 17:08
Udało mi się ;) Nie wiedziałem, że menu utworzone z szablonu jest od razu wstawiane w postaci listy. Podejrzałem kod i problem się rozwiązał ;)

ramiro
08-03-2012, 19:33
Nie wiem czemu stopka zasłania Ci treść zamiast być na końcu strony pod treścią. No ale może tak ma być :)

kuba098
09-03-2012, 13:48
Strona jest zwyczajnie niedokończona, ale to nie istotne. Mam jeszcze jedno pytanie. Załóżmy że mam moduły które umieszczam w lewej kolumnie. Co zrobić, żeby tło szablonu wyświetlało się tylko wtedy gdy załadowany jest moduł ? No i dodawało nowe divy razem z nowymi modułami.

Obecnie tak wstawiłem pozycje np left że jest na stale w szablonie bez względu na to czy jest tam coś umieszczone.